Po co warto wybrać się do Kątów Rybackich? Jakiego rodzaju atrakcje nas czekają w tej miejscowości?

Wakacje nad morzem to dla niektórych rodzin z dziećmi niemal taki rytuał. W okresie wakacyjnym wybierają się oni na wyczekany wypoczynek, najczęściej na dwa tygodnie. Z reguły jednak wyjeżdża się w to samo miejsce, gdyż jest sprawdzone, dobre i nie wymaga szukania innego noclegu. To jest błędem, gdyż w naszym kraju jest tak dużo pięknych miejscowości nad morze, iż można co roku jeździć do innego kurortu. Tak jest chociażby z Kątami Rybackimi. Czemu warto się tam wybrać?

Kąty Rybackie to miejscowość leżąca na Mierzei Wiślanej. Dużym plusem jest bliskość Zatoki Gdańskiej z jednej strony, natomiast Zalewu Wiślanego z drugiej. Bliskość ta powoduje, że jest więcej możliwości wyboru, jeśli chodzi o sposób spędzania wolnego czasu oferty wakacji nad polskim morzem i nie tylko, oraz szeroką bazę kwater znajdziesz na na Z jednej strony bowiem mamy piękną, piaszczystą plażę, więc możemy standardowo spędzać czas na niej. Z kolejnej natomiast możemy wieczorami siedząc na tarasie jednego z dużej ilości ośrodków, podziwiać piękno Zalewu Wiślanego oraz wsłuchiwać się w żaby o wielkie ilości ptaków, których ostoja znajduje się na tym terenie.

Morze, Kąty Rybackie

Autor: leosia niezgodka
Źródło: http://www.flickr.com

Ponieważ jak sama nazwa wskazuje jest to wieś rybacka, to bez problemu odnajdziemy w niej sporo miejsce, w jakich będziemy mogli zarówno zjeść na miejscu jak również nabyć do domu pyszną, świeżą rybę. Jest to niewątpliwa zaleta dla osób, które są fanami tego przysmaku.

Nie jesteś pewien odnośnie tego zagadnienia? Najlepiej sprawdź szczegóły (http://www.libra.tm.pl/spacer.html) przedstawione dokładnie tutaj. Wszystko jest dogłębnie opisane.

W miejscowości tej znajdują się dwa porty rybackie, które prócz świeżych ryb, dostarczają także malowniczego widoku. Będziemy mogli bowiem z przyjemnością podziwiać stojące w porcie kutry rybackie.

Gdy chodzi o szukanie miejsc noclegowych w Kątach Rybackich, należy się kierować własną wygodą. Dlatego dobrze będzie wybrać coś, co da nam większą swobodę. Tego typu komfort na pewno dadzą nam domki Kąty Rybackie mają całkiem sporą ofertę tego rodzaju miejsc – ciekawa strona o miejscach na wakacje – (domki na wynajem kaszuby) w Polsce, prywatne kwatery w Kątach Rybackich.. Nocując w domku będziemy mieli swoje osobne wejście i do tego mały taras do wyłącznego użytku. Jest to niesamowicie wygodne oraz możemy się właściwie poczuć jak u siebie w domu, przesiadując wieczorem na tego typu tarasie.

Nie możemy również zapomnieć o pięknym oraz wyjątkowym rezerwacie ornitologicznym kormorana czarnego. To właśnie w Kątach Rybackich jest największa na terenie Europy ostoja takich ptaków. Dlatego warto pojechać w tak wyjątkowe miejsce, gdzie można poczuć się rzeczywiście blisko natury.

Comments are closed.