Pobyt w Kołobrzegu – sprawdzone hostele

Kołobrzeg jest jedną z bardziej znanych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych na terenie kraju. Miasto to w ostatnich latach zyskało bardzo duża popularność, stając się jednym z najbardziej modnych kurortów. Leży na Pomorzu Zachodnim na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Poza tym, że cechują go walory o charakterze turystycznym, Kołobrzeg jest też znanym znaną miejscowością uzdrowiskową. Znajduje się tam port przy ujściu rzeki Parsęty. Dzięki temu jedną z wielu atrakcji w tym mieście są rejsy statkami wycieczkowymi, a także oglądanie tych, które przycumowały w obrębie portu. W Kołobrzegu jest również bardzo atrakcyjny zespół parków z przełomu wieku dziewiętnastego i dwudziestego. Na terenie kurortu działają trzy morskie kąpieliska z wygodnymi, piaszczystymi wybrzeżami. Jest tam również wiele zabytków które warto zobaczyć, jak między innymi latarnia morska. W mieście odbywa się także wiele atrakcji kulturalnych jak na przykład koncerty czy wystawy.

Uzdrowisko

Dzika Zagroda

Autor: www.nakaszubach.pl
Źródło: www.nakaszubach.pl

Jak zostało wspomniane, Kołobrzeg to także cenione uzdrowisko. Rehabilitacja w Kołobrzegu to hasło, za którym kryje się niezwykle Szeroka oferta dotycząca sanatoriów i uzdrowisk. (Sylwester w Warszawie) Wielu ludzi wyjeżdża na leczenie do Kołobrzegu ze względu na dobroczynne, pełne jodu powietrze oraz atrakcyjną ofertę. Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. dysponuje wieloma pawilonami, gdzie dostępne są różnorodne zabiegi. Wykonuje się w tym miejscu zarówno zabiegi o charakterze kosmetycznym, jak i ćwiczenia wchodzące w skład rehabilitacji. W zakładach leczniczych wykonywane są zabiegi, wskazane przy różnych chorobach, jak między innymi dolegliwości kardiologiczne oraz dolegliwości skóry.

Miejsca noclegowe

Villa Mare

Źródło: villamare.com.pl

Kołobrzeg posiada również bardzo szeroką ofertę jeśli chodzi o miejsca noclegowe (więcej na temat). Jak we wszystkich miejscowościach nadmorskich, również i tam można otrzymać miejsca noclegowe – inne wątki tutaj – w kwaterach prywatnych, a zatem w prywatnych domach. Wiadomości w tym zakresie uzyskać można między innymi na stronach internetowych. (Najwięcej ofert noclegów – eholiday) Natomiast hotele w Kołobrzegu reprezentowane są niezwykle licznie, razem z okolicami Kołobrzegu obejmuje nawet kilkuset miejsc. Hotele te maja bardzo urozmaiconą ofertę, obejmują przykładowo oprócz noclegów także usługi kosmetyczne w ramach gabinetów SPA.

Comments are closed.