Podróż po Europie – Bruksela i Monachium

Bruksela posiada wiele wspaniałych atrakcji turystycznych, dlatego miasto to doskonale nadaje się zarówno na krótszy, jak również na dłuższy pobyt. W samym sercu miasta znajduje się Grand Place, o którym śmiało można powiedzieć, że jest jednym z najładniejszych rynków Europy. Na placu znajduje się wspaniały, majestatyczny ratusz gotycki, a także Dom Króla i Katedra św. Michała i św. Guduli, w których można podziwiać przepiękne, zachwycające witraże. Ważnym symbolem miasta jest także Manneken Pis, czyli fontanna, która przedstawia figurę siusiającego chłopca.

Figurka ta często jest ubierana w różnorodne stroje związane z uroczystościami, które odbywają w Brukseli. Bruksela to nie tylko zabytki i ciekawe atrakcje, to także ważne symbole, z którymi można zidentyfikować miasto. Bruksela kojarzy nam się z koronkami, dobrą czekoladą oraz komiksami, w Brukseli warto także spróbować pysznego jedzenia oraz przejść się malowniczymi uliczkami. Bruksela jest również miastem zieleni, znajdują się tu wspaniałe parki oraz skwery, dlatego miłośnicy pięknych krajobrazów także – przeczytaj więcej tutaj – znajdą tu coś dla siebie.

Monachium – miasto znajdujące się w południowych Niemczech, stolica Bawarii. Monachium zachwyca wyjątkową architekturą, na Starym Mieście możemy podziwiać trzy dawne bramy miejskie – Karistor, Isator oraz Sendlinger Tor, które są pozostałością po dawnych, średniowiecznych fortyfikacjach. Najsłynniejszą świątynią w Monachium jest Katedra Najświętszej Marii Panny, zaś najstarszym kościołem gotyckim Kościół św. Piotra. Warto zobaczyć również Kościół Ducha Świętego, Kościół św. Michała, Kościół św. Ludwika z pierwszej połowy XIX wieku, a także Nowy Ratusz, który jest pięknie zdobioną budowlą wykonaną w stylu neogotyckim. Monachium posiada wiele wspaniałych parków oraz terenów zielonych, słynnym ogrodem w Monachium jest Ogród Angielski, który jest największym śródmiejskim parkiem na świecie. W parku tym znajduje się jeden z większych ogrodów piwnych, a także (kontakt więcej pod tym linkiem) słynna plaża naturystów.

W lecie można tu posłuchać muzyki granej na żywo. Park dostępny jest również dla rowerzystów. W Monachium ciekawymi atrakcjami turystycznymi są także Gliptoteka – muzeum sztuki starożytnej, Pałac Nymphenburg czy Alter Hof. Będąc w Monachium, niewątpliwie warto również spróbować tutejszych przysmaków i potraw. W Monachium nie będziemy mieć również problemów ze znalezieniem noclegu, ponieważ znajduje się tu rozległa oferta noclegowa – hotele, luksusowe apartamenty, motele i wiele innych.

Comments are closed.