Podróż po południowych zakątkach Polski

Wszyscy zachwycamy się stolicą Czech, marzymy o Paryżu, a nie zdajemy sobie sprawy z tego, co możemy zobaczyć w Polsce. W dodatku nie mamy pojęcia, że mieszkamy w jednym z piękniejszych miejsc – jeżeli nie na świecie, to bez wątpienia w Europie.

Plan wycieczki po kraju nad Wisłą nie jest taki łatwy, z tego powodu początek należy dostosować do miejsca zamieszkania, czyli początku wycieczki. Jeżeli uznamy, że to Wrocław, łatwo zaplanować wycieczkę po południu kraju. Cel: Kraków.

Srebrna Góra

Nie warto zawsze wybierać znanych szlaków i tracić widoki, jadąc autostradą, można wybrać trasę do Krakowa zupełnie niecodziennie i trochę okrężnie. To jedyny pomysł, aby podziwiać nowe miasta.

Jeżeli poszukujesz zajmujących informacji na prezentowany temat, to pomoże Ci ta optymalna strona www (https://stojo.pl/pocket), na której znajdziesz informacje, które Cię zaciekawią.

Z Wrocławia można więc pojechać prosto do Srebrnej Góry – to mniej więcej 70 km, ale wrażenia są gwarantowane. Dobrze zaplanować wyjazd o świcie, żeby móc poświęcić więcej czasu w znanej twierdzy. To jeden z bardziej znanych obiektów, bardzo dobrze zachowany. Twierdza z XVIII w. wartowała wejścia do Kotliny Kłodzkiej. Forty najlepiej oglądać kilka godzin – przeznaczmy na nią więcej czasu.

noclegi koło Wrocławia

Autor: Pałac Brzezina
Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/

Bielsko-Biała

Prawie wszyscy znają to miejsce, jednak niewielu je zwiedziło. Po aktywnym dniu w srebrnogórskich fortach, dobrze przenocować, zamawiając zakopane hotel z basenem Bielsko-Biała to szczęśliwie z tych miast, które cenami raczej zachęca turystów. To idealny postój, by bez stresu zwiedzić Pogórze Śląskie, gdzie jest mnóstwo zielonych i cichych zakątków, a także Beskidy. Trzeba tylko nabyć mapę i obrać właściwy kierunek.

Zwiedź Wadowice

Jeśli czas pozwala, drogę do Krakowa zawsze można zmienić i zobaczyć Wadowice. Noclegi w okolicy wrocławia oczywiście są dużo tańsze, dlatego od razu łatwo zaoszczędzić. Oprócz tego, że to miasto każdemu kojarzy się z Papieżem i jego ulubionymi ciastkami, to przytulne miasto, o zabudowie charakterystycznej dla tej części kraju. Może więc okazać się szczególną atrakcją dla wychowanych na zachodzie lub północy Polski. Kraków natomiast najbardziej przyjazny jest wczesną wiosną i jesienią, kiedy nie ma w nim tak wielu turystów, a temperatura zachęca do spacerów. Najlepiej tak zaplanować wycieczkę, żeby bezstresowo pospacerować po mieście, bez biegania i wybierania tylko typowych miejsc.

Źródło

Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/

Comments are closed.