Popularne urządzenia do treningu w domu

O ile zdecydowałeś się dbać o tężyznę fizyczną i zapisałeś się na siłownię, z pewnością wkurza cię tam parę spraw. Zazwyczaj sala jest zatłoczona i trenujacy przetrzymują wszystkie dostępne ciężary, więc musisz czekać długo na swoją kolej. Czasem na siłowni znajdziesz sprzętu, takiego jak np. orbiterek, przez co nie nie ma możliwości zaliczania jakichś ćwiczeń.

Autor: Sport-shop.pl

Zwykle szef siłowni puszcza ćwiczącym telewizję z muzyką, co każdemu, kto ma choć trochę smaku muzycznego będzie zakłócać skupienie i skłaniać do przynoszenia na trening słuchawek. Dodatkowo wielkomiejskie siłownie mają nieprzyjazne ceny, przez co tygodnie systematycznych treningów potrafią konkretnie wydrenować kieszeń.

Rozwiązaniem na te wszystkie problemy może być zbudowanie prywatnej siłowni w lokum. O ile dysponujesz odpowiednią powierzchnią oraz kasą, możesz zapomnieć o zaludnionej sali i wygodnie trenować w mieszkaniu Prezentujemy kilka sprzętów, które należy nabyć:

Autor: iStock.com

– bieżnie (magnetyczne bieżnie tylko w – przydatna rzecz, gdy na dworze zima, a ty boisz się chorób, a zarazem pragniesz utrzymać formę. Trzeba nabyć bieżnię, która posiada dużo interesujących funkcji, takich jak np. pozorowanie trudnego terenu. W ten sposób poczujesz się, jakbyś biegał w górach. Dużo funkcji może również ułatwić robienie cieżkich treningów spalających tkankę tłuszczową, takich jak biegi interwałowe.

– innym sposobem na zrzucanie kilogramów może być rower stacjonarny (trening na rowerkach). O ile w letnie dni uprawiasz kolarstwo, zakup roweru ćwiczebnego do domu jest nieodzowne, by podtrzymać wytrzymałość

.

– treningowa ławeczka. Idealne w treningu siłowym są bezdyskusyjnie ćwiczenia na wolnych ciężarach, więc nabytkiem obowiązkowym staje się ławeczka akcesoriami oraz sztanga z ciężarami.

Napisaliśmy dla Ciebie niezwykle ciekawy artykuł, zatem nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas (http://lemans.pl/cennik/), a z pewnością odnajdziesz ciekawe informacje na opisywany temat.

– sztangielki – jeszcze jedna nieodzowna rzecz w domowej siłowni, konieczne do stymulacji wielu części ciała. Polecamy odmiany do własnoręcznie skręcania.

– drążek – zawieść go w wejściu. Niezbędny sprzęt do dobre poruszania mięśni pleców.

Źródło:

Comments are closed.