Porady, o czym pamiętać, wybierając się na biwak.

Planując wycieczkę na łono natury, na przykład na obóz, pod namioty czy na kemping, trzeba pamiętać o paru ważnych rzeczach a także zrobić drobne, ale niezbędne zakupy. Dobrze udać się do turystycznego sklepu, w jakim to zakupimy wszelkie potrzebne przedmioty. Możemy w nim też poprosić o fachową pomoc sprzedającego, który na pewno doradzi nam, co będzie nam bardzo potrzebne, a bez czego wszelako można się obejść. Taki sklep turystyczny znajduje się w każdym większym mieście, jednak jeśli nie posiadamy do niego możliwości skorzystania w punkcie sprzedaży, to bez trudu tego typu sklepy odnajdziemy w sieci.

turysta
Źródło: pixabay.com
Co takiego będzie nam niezbędne na kempingu? Oczywiście najważniejszy jest wysokiej klasy namiot, śpiwór a także materac bądź karimata.

Koniecznie przeczytaj artykuł (https://jadenapodlasie.pl/oferty/noclegi) na ten temat. Nie pozwól się wyprzedzić innym! Popraw swoje informacje na ten temat.

Zwróćmy uwagę, aby namiot był szczelny oraz wykonany z wysokiej jakości materiału, śpiwór ciepły, wiatroodporny a także wodoodporny, tak samo zresztą jak materac albo karimata. Na pewno potrzebne będą również naczynia i również sztućce turystyczne.

Bez zwlekania zobacz artykuł w serwisie (https://villamare.com.pl/apartamenty) opisującym zbliżone treści. Są równie emocjonujące, ponieważ dotyczą tego samego tematu.

Manierka, łyżka, widelec a także turystyczny nóż to podstawa dobrego zaopatrzenia – nie zajmują dużo miejsca, a są niezbędne przy ciepłych posiłkach. Wskazane jest również zabrać ze sobą termos, do którego zmieści się ciepła herbata, kawa a niekiedy nawet i zupa – sztućce turystyczne bywają przydatne.

Nie zapominajmy, iż szykując się na kemping pod namiot, trzeba wziąć odpowiednie ubrania a także buty. Obuwie musi być komfortowe, czyli nieprzemakające, nad kostkę – tak, żeby zakrywały przynajmniej tę cześć nogi. jeżeli weźmiemy pod uwagę odzież, to kobiety nie mają nawet co marzyć o spódnicach czy sukienkach – podstawą są spodnie, ewentualnie gdy aura będzie dość słoneczna a temperatura wysoka, także krótkie spodenki. Powinno się nosić t-shirty z naturalnych, oddychających tworzyw, na przykład bawełny ewentualnie lnu. Jeśli chodzi natomiast o kurtkę, to koniecznie powinna ona być z wodoodpornego tworzywa, zatrzymującego ciepło oraz oczywiście z kapturem.

namiot
Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
Jak można zauważyć, wyjeżdżając pod namiot powinniśmy nie zapominać o skompletowaniu paru ważkich rzeczy, które z pewnością okażą się niezbędne w czasie biwakowania. Ich brak może nam bowiem dość utrudnić pobyt na biwaku lub chociażby sprawić, iż będzie on dość nieprzyjemny.

Comments are closed.