Praca w Holandii. Jak się tam dostać?

Otwarte granice Unii Europejskiej dają wiele nowych rozwiązań osobom, które poszukują pracy. Osoba poszukująca pracy o charakterze fizycznym zarabia niekiedy na zachodzie nawet kilka razy więcej, niż za wykonanie tej samej pracy w kraju. Perspektywa tak wysokiego zarobku zachęca wielu pracowników fizycznych do państw jak na przykład: Holandia, Niemcy, Belgia czy Szwecja. Liczba osób szukających zatrudnienia wzrasta wraz z oferowanymi zarobkami, toteż najlepsze oferty znikają z biur pracy bardzo szybko. Ze względu jednak na sporą odległość, większość ludzi wyjeżdżających w celach zarobkowych decyduje się na wybranie zatrudnienia w krajach sąsiadujących. Największą popularnością cieszą się więc Niemcy.

renault trafic

Autor: M 93
Źródło: http://www.flickr.com
Czemu akurat Niemcy?Poza samą odległością, niezwykle istotnym elementem decydującym o wyjeździe do konkretnego kraju są koszty życia oraz transportu – przewozy przewozy wałbrzych niemcy do Niemiec Jelenia Gora. Skandynawia mogłaby się wydawać bardzo dobrym miejscem, ponieważ pracodawcy niekiedy oferują tam pracownikom fizycznym nawet kilkanaście euro od godziny. Haczykiem są jednak koszty utrzymania – nawet kilka razy wyższe niż w pozostałych krajach Unii. Planowane oszczędności stoją więc pod wielkim znakiem zapytania. Niemcy oferują zasadniczo niskie koszty utrzymania, co umożliwia odkładanie zarobionych pieniędzy. Obcokrajowcy w większości przypadków przeznaczają zaoszczędzone pieniądze na odnowienie mieszkania w kraju czy pomoc dla bliskich pozostałych w Polsce.

Emigracja – jak zacząćNajlepiej jest zacząć szukać pracy jeszcze przed przeprowadzką do danego państwa. Oferty można znaleźć w agencjach pracy, które mają swoje filie w większych miastach. Biuro pracy jest bardzo pomocne dla emigranta, wyjeżdżającego po raz pierwszy. Tego rodzaju punkty poza zapewnieniem noclegu w hotelu pracowniczym, oferują także przewozy do Niemiec Wrocław, Holandii i innych krajów, zapewniają ubezpieczenie zdrowotne i pomoc prawną.
Wyświetl większą mapę

Tego rodzaju usługi niestety kosztują, a mieszkanie w hotelu pracowniczym może się wiązać z niewygodami. Jest to jednak dużo bezpieczniejsze, niż podróż w obce miejsce bez zapewnionego miejsca zamieszkania i pracy. Przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić opinię o danym biurze pracy, może się bowiem okazać, że ewentualny pracodawca jest nieuczciwy.

Comments are closed.