Categories

Archive

Coroczny, nielubiany obowiązek każdego pracującego. Jak dobrze i błyskawicznie rozliczyć swoją deklarację podatkową?

Każdy obywatel w kraju winien orientować się w podstawowych zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem jego państwa. Jest to wiedza niezbędna do tego, aby w prawidłowy i efektywny sposób funkcjonować każdego dnia. Nie ulega wątpliwości, że świadomość w tym zakresie nam pomaga. Znając swoje obowiązki i prawa możemy załatwić dla siebie konkretne korzyści w zróżnicowanych obszarach.

Read more ›

Categories

Absolutnie każdy człowiek posiada święte prawo do ochrony osobistej!

Każdy człowiek powinien czuć się mocno bezpiecznie: co do akurat tego ciężko mieć jakieś wątpliwości – a czy jednakowoż akurat Polacy w istocie mogą czuć się bezpiecznie? Ogólnie naprawdę nie żyjemy w niebezpiecznym państwie: oczywiście po zmroku nie jest kolorowo, lecz nawet łódzkie osiedla mieszkaniowe nie są ostoją bandytyzmu. Chociaż wiadoma kwestia, że ciężko czuć 100% beztroskę: w szczególności jeśli jakoś tam się wyróżniamy. Niektórzy wcale nie są zaczepiani, lecz nie każdy wzbudza „szacunek”.

Read more ›

Categories

Samoobrona w Polsce

Jak funkcjonować, kiedy niebezpieczeństwo czai się w każdym miejscu? Jak sobie radzić, kiedy doświadczyliśmy ataku podczas, jakiego została naruszona nasza cielesność osobista? Jak tym bardziej żyć, gdy odpierając atak napastnika sami jesteśmy teraz oskarżani? To dopiero bolesne, kiedy samoobrona zastosowana w celu ochrony swojego życia jest różnie oceniana, a my musimy tłumaczyć się z tego, że najzwyczajniej w świecie się… broniliśmy?

Read more ›

Categories

Należy poczytać co zrobić w określonej sytuacji

Nie posiada znaczenia dokąd się udajemy, ani z jakich środków transportu korzystamy, z pewnością zawsze musimy znać własne prawa i powiedzieć, w jakich chwilach możemy z nich używać. Kiedy dowiemy się o tym wszystkim odpowiednio wcześniej ma szansę się okazać, iż mniej będziemy się stresowali jeśli okaże się, że w czasie podróży pojawią się jakieś nieprzewidziane sytuacje, które wpłyną na nasze plany, albo nawet spowodują, iż będziemy musieli je zmienić.

Read more ›

Categories

Prawnik we Wrocławiu

„Ciężkie prawo, ale prawo” mówili starożytni mieszkańcy Imperium Rzymskiego. Te porzekadło posiada w sobie ponadczasową prawdę. Czasem się zdarza, że spokojny obywatel, który nigdy nie popełnił najmniejszego wykroczenia, nagle staje w sali sądowej. Na nieszczęście, normy prawne i specyficzny język są kompletnie niepojęte dla osób, które nie poznawały tej dziedziny na studiach i nie mają za wiele do czynienia z sądami.

Read more ›

Categories