Categories

Archive

Absolutnie każdy człowiek posiada święte prawo do ochrony osobistej!

Człowiek musi czuć się bezpiecznie: odnośnie tego trudno mieć jakieś wątpliwości – a czy jednak akurat Polacy w istocie mogą czuć się dobrze? Zasadniczo naprawdę nie żyjemy w przesadnie niebezpiecznym kraju: oczywiście po zmroku nie jest idealnie, lecz nawet łódzkie osiedla mieszkaniowe raczej nie są ostoją przestępczości. Choć wiadoma kwestia, że trudno poczuć całkowitą beztroskę: w szczególności jeżeli jakoś zwykliśmy wyróżniać. Niektórzy osobnicy nie są zaczepiani, ale nie każdy wzbudza „estymę”.

Read more ›

Categories

Samoobrona w Polsce

Jak funkcjonować, kiedy niebezpieczeństwo czai się w każdym miejscu? Jak sobie radzić, kiedy doświadczyliśmy ataku podczas, jakiego została naruszona nasza cielesność osobista? Jak tym bardziej żyć, gdy odpierając atak napastnika sami jesteśmy teraz oskarżani? To dopiero bolesne, kiedy samoobrona zastosowana w celu ochrony swojego życia jest różnie oceniana, a my musimy tłumaczyć się z tego, że najzwyczajniej w świecie się… broniliśmy?

Read more ›

Categories

Należy poczytać co zrobić w określonej sytuacji

Nie posiada znaczenia dokąd się udajemy, ani z jakich środków transportu korzystamy, z pewnością zawsze musimy znać własne prawa i powiedzieć, w jakich chwilach możemy z nich używać. Kiedy dowiemy się o tym wszystkim odpowiednio wcześniej ma szansę się okazać, iż mniej będziemy się stresowali jeśli okaże się, że w czasie podróży pojawią się jakieś nieprzewidziane sytuacje, które wpłyną na nasze plany, albo nawet spowodują, iż będziemy musieli je zmienić.

Read more ›

Categories

Prawnik we Wrocławiu

„Ciężkie prawo, ale prawo” mówili starożytni mieszkańcy Imperium Rzymskiego. Te porzekadło posiada w sobie ponadczasową prawdę. Czasem się zdarza, że spokojny obywatel, który nigdy nie popełnił najmniejszego wykroczenia, nagle staje w sali sądowej. Na nieszczęście, normy prawne i specyficzny język są kompletnie niepojęte dla osób, które nie poznawały tej dziedziny na studiach i nie mają za wiele do czynienia z sądami.

Read more ›

Categories

Porady prawne radcy prawnego

Nierzadko mają miejsce sytuacje, gdy potrzebna będzie pomoc prawna. Meandry prawa są bowiem większości osób nieznane i mogą powodować wrażenie zagubienia. Poza tym prawo jest dziedziną, ulegającą częstym przemianom i aktualizacji. Dlatego radcy prawnego. Radca prawny jest osobą, do której trzeba się zwrócić w przypadkach, gdzie niezbędna jest porada w kwestiach prawnych. Radca oferuje usługi przeznaczone dla przedsiębiorstw oraz do osób indywidualnych.

Read more ›

Categories