Przekażmy jeden procent podatku. Możesz podać komuś bratnią dłoń

Kiedy przekroczyliśmy cenę wolną od podatku to powinniśmy pamiętać, że należy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Nie jest to prosta sprawa. Musimy wypełnić odpowiedni druk i przekazać go do Urzędu Skarbowego.

Pieniądze na rękach

Autor: daveynin
Źródło: http://www.flickr.com
Ministerstwo Finansów idzie nam na rękę i można wszystkim zająć się online, więc jeśli stale brak nam czasu, to naprawdę dobrze wziąć pod rozwagę uzupełnienie e-deklaracji. Bo jeżeli się spóźnimy, to będziemy musieli płacić karę, a wszyscy wolą tego uniknąć. Poza tym musimy pamiętać również o tym, że możemy dać 1 procent podatku na wybraną przez siebie fundację. Każda z fundacji stworzyła subkonta dla swych podopiecznych i w różnych przypadkach możemy przekazać swój 1% podatku na konto konkretnego podopiecznego. Powinniśmy, więc wypełnić te parę kolejnych rubryk, bo tak naprawdę nic nas, to nie kosztuje a można komuś pomóc. Sporo osób mówi, że brak pieniędzy na pomoc, ale ten 1 procent w rozliczeniu podatkowym to coś, co może zrobić każdy, więc faktycznie należy o tym pamiętać. Wszystkiego dowiesz się na stronie tutaj.

Rozliczanie PIT-ów

Bezinteresowna pomoc, to coś, czym możemy obdarzyć ludzi każdego dnia, zatrzymując windę, albo pomagając wnieść ciężkie zakupy. Jednak możemy również chociaż raz w roku wesprzeć pieniędzmi. Oczywiście sporo osób pomyśli, że ich na to nie stać. Ale każdego, kto rozlicza się z Urzędem Skarbowym stać na wspieranie finansowe konkretnej fundacji, a dokładnie chodzi o 1 procent podatku. Co roku w czasie rozliczania się z Urzędem Skarbowym da się zauważyć wiele reklam dotyczących tego jednego procenta i nie ma żadnego znaczenia, dla komu zapiszemy te środki, istotne, by wypełnić rubrykę i nie dopuścić do tego, by te pieniądze nie zostały wykorzystane. Wielu ludzi uważa, że jest tyle potrzebujących osób, że nie wiadomo, dla kogo te pieniążki przekazać i przez to nie przekazują ich żadnej osobie, a to niezbyt dobry pomysł. A można tylko kliknąć w sieci parę razy żeby wyszukać osobę i numer konta, a później powpisywać wszystko we właściwą rubrykę, bo to faktycznie staje się realnym wsparciem dla ludzi, którzy tego potrzebują.

Comments are closed.