Przygotowanie do triathlonu – czyli w jaki sposób dbać o swój progres i wyróżnić się na tyle pozostałych sportowców

Każdy sportowiec zapewne ma świadomość, iż wszystkie postępy w określonej dziedzinie zdecydowanie motywują do dalszych działań. Jedną z najbardziej wymagających dyscyplin jest zapewne triathlon, który stanowi dyscyplinę łączącą takie dziedziny, jak pływanie, bieganie, jak także kolarstwo, a co za tym idzie wymagający szczególnych ćwiczeń przygotowujących. Każdy osoba chcąca wyróżnić się w triathlonie musi najpierw poznać swoje wszystkie możliwości oraz dokonać starań, aby jej wyniki były na odpowiednim poziomie.

człowiek podczas biegania
Autor: Georgie Pauwels
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na triathlon musimy postawić sobie stanowczo wyznaczone cele, za sprawą których będziemy w stanie osiągnąć zaplanowane rezultaty. Przygotowanie do triathlonu wymaga ćwiczeń nad umiejętnościami w trzech istotnych dyscyplinach, takich jak pływanie, bieganie a także kolarstwo. Prawdopodobnie najwięcej wysiłku wymaga od sportowców pływanie, ponieważ wymóg to pokonanie 1500 minut w 40 minut, co zdecydowanie stanowi dość trudne zadanie. Warto jednak sprawdzić się w tej dyscyplinie oraz zatroszczyć się o systematyczne bicie własnych wyników. Kolarstwo także nie należy do najłatwiejszych dyscyplin, ponieważ jak wiemy różni się ono nieco od technik wykorzystywanych w przypadku wszelkich wycieczek rowerowych. Każda osoba decydująca się na ten sport musi już bardzo dobrze wiedzieć, czym cechuje się standardowa pozycja kolarza, który musi dbać o pochyloną sylwetkę jak również mieć na uwadze, aby dłonie zawsze mieściły się w pobliżu klamkomanetek. Wymagany wynik do którego musi dążyć każdy kolarz to pokonanie 30 km w ciągu godziny. Przygotowanie do triathlonu to też troska o dobrą kondycję w czasie biegania, co średnio zaawansowanym sportowcom sprawia najmniej trudności. Wynik, który należy osiągnąć przygotowując się do triathlonu to pokonanie 10 kilometrów w 55 minut, co zdecydowanie jest możliwe do zrealizowania.

kolarstwo
Autor: gabrielvilela
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwościom, że warto dołożyć wszelkich starań, aby nasze wyniki sprawiały nam satysfakcję oraz motywowały nas do dalszych postępów. Każdy sportowiec na pewno zdaje sobie sprawę, jak wiele radości powoduje bicie osobistych rekordów oraz wyróżnianie się na tle innych pasjonatów. Należy pamiętać, iż triathlon przyczynia się nie tylko do polepszenia naszego nastroju, ale również zdrowia, a jeśli mamy możliwość, aby połączyć ze sobą te dwie korzyści, dlaczego tego nie wykorzystać. Bez wątpienia własny progres jest w stanie najlepiej zmotywować sportowca do kolejnych wyczynów.

Comments are closed.