Categories

Archive

Jak troszczyć się o zdrowie ukochanego zwierzaka?

Zwierzęta towarzyszą ludziom od niepamiętnych epok. Jak tylko ludzie w czasach prehistorii nauczyli się wykazywać większą inteligencją, niż zwierzęta, pojęli, że zwierzęta potrafią służyć nie tylko do zabijania i dawania przyodziewku. Narodziła się idea hodowania, a wilki, które w następnych tysiącleciach bardzo długo i stopniowo przekształcały się w nieco inny gatunek, poniekąd współcześnie rozpoznawalny przez nas jako psy rasy husky czy malamut, były oswajane częściowo jako przyszywani członkowie plemion, oraz bardzo uważne i użyteczne narzędzia: do tropienia, do alarmowania przed zagrożeniem, do pilnowania stad kóz i owiec.

Read more ›

Categories

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka.Z całą pewnością nikt, kto posiada psa lub marzy o nim, nie zakwestionuje tego powiedzenia.

Jednakże rasowy zwierzak może być też dochodową inwestycją. Jednakże utrzymanie rasowego czworonoga wymaga dużo więcej wysiłku niż wychowanie kundelka ze schroniska. Jednak właściciele nie skarżą się. Oprócz pozytywnych doświadczeń, jak radość z posiadania pięknych psów, można też sowicie zarobić.
Jak kupić rodowodowego szczeniaka?

Read more ›

Categories