Repliki ASG – ważne info

Ludzie mają różne pasje, niektórzy chodzą na zajęcia tańca, a część osób lubuje się w broni palnej. Osoby, które są zainteresowane tą drugą opcją na pewno wiedzą, czym są repliki air soft gun. Repliki tego rodzaju możemy zakupić w wielu sklepach internetowych. Możemy znaleźć tam niemal każdy rodzaj broni. Na dodatek koszty replik są w przystępne, chociaż tu również sporo zależy od modelu broni. Najbardziej atrakcyjne jest to, że repliki air soft gun są na kulki, czyli przez tego typu repliki możemy choć trochę wypróbować się, jako strzelec.

air soft gun

Autor: Mad House Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Organizuje się rozgrywki gdzie używane są repliki, ale bywają one też używane w ramach ćwiczeń taktycznych. Co istotne taką replikę może kupić sobie każdy. Nasze rodzime prawo traktuje je, jako zabawki, choć dla ludzi, którzy je mają są to raczej cuda techniki, a nie jakieś drobiazgi.

Broń palna dla wszystkich

Dobrze wiemy, że nie wszyscy chcą sobie wyrabiać pozwolenie na broń. Oczywiście mało, kto ma potrzebę posiadać broń w mieszkaniu, ale mimo wszystko każdy chciałby żeby, chociaż odrobinę podnieść sobie, raz na jakiś czas poziom adrenaliny. W takiej sytuacji ludzie często, zamiast wybierać gry komputerowe wybierają rozgrywki z udziałem repliki air soft gun, takimi jak na przykład tu. Są to rozgrywki z użyciem replik broni palnej, które są na plastikowe kulki. To rzeczywiście świetna rozrywka, która daje możliwość aktywnego spędzenia czasu.

Są osoby, które posiadają po kilka albo i nawet kilkanaście replik w domu. Chociaż cena jednej repliki nie jest wysoka, bo wiadomo, że jest to sprzęt, który będziemy mogli używać latami, to, kiedy ktoś posiada więcej niż 5 takich replik i chce kupić jeszcze kilka to, taka rozrywka będzie kosztowna. Tak, więc dla wielu osób zapłacenie 300 złotych na replikę jakiejś broni tylko po to, by raz na jakiś czas pobiegać po lesie w ramach jakiejś fikcyjnej rozgrywki, to za duża kwota.

Zresztą dla wielu ludzi to nie ma sensu. Ale są osoby, które pasjonują się tego typu sprzętem i powinniśmy dać uprawiać im ich pasję. Poza tym musimy mieć na uwadze, że choć to nie jest broń, a zabawka, to możemy zrobić komuś krzywdę, kiedy osoba, którą trafimy nie ma ochraniacza – zwłaszcza jeśli chodzi o głowę.

Pamiętajmy również, że chociaż jest to zabawka, to raczej dla ludzi, którzy mają trochę rozumu w głowie, więc raczej nie kupujmy repliki broni dziecku, które ma dziesięć lat. Może i owszem w obecnych czasach świat jest inny niż dawniej i dzieciaki szybciej dorastają, ale pewne zabawki zabawka arka noego dumel niech pozostaną atrybutem starszych dzieci i dorosłych.

Comments are closed.