Rock – najbardziej znane zespoły

Muzyka rockowa aktualnie nie cieszy się aż taką popularnością jak jeszczeparęnaście lat temu. Prawie każdy miał styczność z muzyką rockową w radio lub telewizji. Rock w wielu przypadkach stanowi ścieżkę dźwiękową w wielu głośnych filmach. Muzyka rockowa to rodzaj muzyki charakteryzujący się brzmieniem, które buduje się zazwyczaj poprzez gitary akustyczne albo elektryczne.

Podstawą muzyki rockowej jest także sekcja rytmiczna w skład której zaliczają się perkusja i bas. Niejednokrotnie w muzyce rockowej wykorzystywane są również keyboardy. Oczywiście rock dzieli się na niezwykle dużo subgatunków. Rozróżnić tu możemy między innymi glam rock, hard rock, czy pop rock. Aktualnie młode pokolenie oprócz rocka słuchają też odmiennych typów muzyki. Jednak kiedyś muzyka rockowa kojarzona była nie tylko z cięższą oraz szybką muzyką, lecz też ze specyficznymi ubiorem, wizerunkiem, stylem lub również zachowaniem. Ogromna liczba entuzjastów muzyki rockowej wyrażało także postawy rebelianckie.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Jednym z zespołów muzycznych, który zapisał się na kartach historii rocka to Deep Purple. To słynny zespół pochodzący się z Wysp Brytyjskich, który swą działalność zaczął w 1968 roku w Hertfordshire. Do dziś grupa sprzedała ponad 100 milinów płyt na całym globie, zapisując się tym samym w Księdze Rekordów Guinessa jako „najgłośniejszy zespół świata”. Grupa Deep Purple posiada w wielu krajach swoich fanów, którzy uwielbiają ich za świetne piosenki i występy na żywo. Do najpopularniejszych hitów grupy można zaliczyć utwory takie jak: „Smoke on the water”, „Hush”, „Child In Time” czy „Highway Star”.

Zespołem, który jest także popularny na całym globie jest na pewno Iron Maiden. Grupa, która również rozpoczęła swą działalność w Wielkiej Brytanii i od niemalże czterech dekad tworzy muzykę heavy metalową. Każdy ich słuchacz potwierdzi, że Iron Maiden to niezwykły zespół odznaczający się zarówno ostrymi riffami jak i harmonijnymi solówkami na gitarach, oraz niemalże operowym wokalem.

Warty wymienienia może być fakt, iż Iron Maiden w składzie posiada aż trzech gitarzystów plus perkusistę, basistę, który założył zespół, oraz stojącego na czele grupy wokalistę.

Masz chęć zobaczyć inne tak samo przydatne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tutaj pizza bielany wrocławskie, a niewątpliwie nie odczujesz zawodu.

br>
Jeżeli chcesz poznać coś rzeczywiście niezwykle ciekawego, sprawdź treść (http://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,oferta-sportowe,id,117.html) tej strony a na pewno nie będziesz żałować.

Zespół ta do nadal nagrywa nowe płyty oraz daje koncerty na całym świecie zachwycając coraz to młodszych słuchaczy.

Comments are closed.