Rockowe brzmienie cieszy się nieustannie ogromnym zainteresowaniem

Rock, to muzyka która gatunkowo jest już stosunkowo stara, jednak w tym przypadku nie można uznać, że czas dla tej muzyki się skończył. Jak najbardziej muzyka rockowa ma dużo wielbicieli, którzy z chęcią wybierają się na koncerty największych, jak i tych mniej popularnych zespołów, które głównie znane są miejscowej publiczności. Muzyka ta oparta jest zwłaszcza na dosadnych brzmieniach gitarowych, które rzecz jasna wsparte są też perkusją, basem i innymi instrumentami, które nadają odpowiednie brzmienie. Muzyka rockowa od lat na całym świecie cieszy się sporą popularnością, co oddziałuje głównie na to, że wciąż w przeważającym stopniu produkowana jest ona z użyciem żywych instrumentów. Oczywiście progres tej muzyki wiąże się z użyciem elektroniki, jednak w tym przypadku jest ona zwłaszcza dodatkiem do kompletnego brzmienia tego gatunku muzycznego.

zespół Pink Floyd

Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najbardziej znanych i nadal grających wiele koncertów jest grupa Pink Floyd (więcej: wiele artykułów o pink floyd). Zespół ten powstał prawie pięćdziesiąt lat temu i początkowo rock w wykonaniu tego zespołu był niesamowicie mocny, można nawet stwierdzić że psychodeliczny. Z czasem jednak zespół ten zaczął rozwijać się w kierunku rocka, ale w brzemieniu progresywnym. Grupa ta jest znana i ceniona nie tylko za klasyczne brzmienie rockowe, które gromadzi sporo ciekawych instrumentów. Pink Floyd znany jest na całym świecie także z tego, że teksty piosenek prezentują pewną głębię, która daje okazję nie tylko niepowtarzalnie się bawić, ale też zadumać się nad słowami, które poprzez dany utwór zespół ten stara się przekazać.

Czy rozpatrywana problematyka bardzo Cię zajęła? Jeśli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także (http://www.viva-system.pl/oferta/pokazy-konfetti-2.html) pokrewne teksty.

Jest to niesamowicie istotne i z pewnością to cechuje i tym samym wyróżnia zespół Pink Floyd, dzięki czemu pomimo prawie pięciu dekad występowania na scenach całego świata, zespół ten nadal ma wielu fanów.

Zespół Queen, to kolejna z legend światowego rocka. Jest to zespół, jaki znany jest tak naprawdę chyba każdemu, nawet osobom, które nie interesują się tym gatunkiem muzycznym. Zespół ten w czasach swej świetności, grał utwory, które były imponująco nowoczesne pod względem technicznym, a więc przedstawiały dźwięki zaskakująco trudne do wykonania i niesamowicie podkreślające wybrane frazy utworu (zobacz więcej: ).

Zespół ten na rozkładówce zawiera praktycznie wszystkie kontynenty świata, z setkami koncertów zagranymi w danych krajach. Zespół ten do dzisiaj wspominany jest przez dużą ilość entuzjastów rocka, ale co najważniejsze, czasami jest możliwość usłyszeć jeszcze ten zespół na żywo.

Comments are closed.