Również ty możesz pomóc – zorientuj się, jak przekazać 1 % swojego podatku?

Pomaganie innym to bardzo ważny element naszego powszedniego życia. O ile nie sprawia nam trudności pomoc rodzinie, ponieważ zawsze możemy im pomóc w czasie remontowania mieszkania czy pożyczyć bądź nawet dać drobną sumę, jeśli tylko budżet nam na to pozwala, o tyle nie zawsze mamy świadomość, w jaki sposób wesprzeć innych ludzi. A jest na to naprawdę prosty sposób – można oddać jeden % własnego podatku robiąc rozliczenie roczne, do którego każdy podatnik jest zobowiązany. Co dokładnie należy zrobić?

1% podatku

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Cała czynność jest nieskomplikowana oraz nie powinna zrobić kłopotu nawet podatnikowi rozliczającemu się po raz pierwszy w swoim życiu. Starczy bowiem, iż w zeznaniu podatkowym, jakie wypełnia, we właściwym miejscu wpisze numerolog wrocław KRS konkretnej organizacji. Jeśli podatkami zajmuje się inna osoba, trzeba jej podać taki numer, by wiedziała, jakie konto bankowe podać w tej rubryce. Co to jest numer – pełna oferta do pobrania- http://www.scenariuszzycia.pl/portret-numerologiczny/ – KRS? To numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, który przydziela się wszystkim organizacjom czy instytucjom. Aby zweryfikować wykaz organizacji potrzebujących wsparcia finansowego, warto jest wejść na stronę internetową Ministerstwa Pracy. Tam upowszechniony i cały czas aktualizowany jest taki wykaz, toteż decydując się na jedną z organizacji z niniejszego spisu, będziesz pewny, że pieniądze trafią na odpowiedni rachunek. Aby wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z procedurami, należy w określonym terminie zanieść swoje rozliczenie bądź o czasie przeprowadzić korektę, gdy znalazły się jakieś błędy. Mamy na to 2 miesiące, w przeciwnym razie wpisana organizacja nie otrzyma od nas wsparcia gotówkowego. Organizacja może dowiedzieć się, kto dał jej pieniądze, jeśli podatnik wyrazi na to zgodę zaznaczając właściwie okienko w deklaracji podatkowej – jak przekazać 1% podatku.

chcę przekazać 1% podatku

Autor: Andrew Fysh
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz już wiesz, jak przekazać 1 % podatku. Każdego roku można to zrobić wyłącznie dla jednej, wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Być może ktoś już poprosił cię o wsparcie na konkretną organizację, jeśli nie, możesz samemu szukać instytucji, jakiej konto chcesz choć w ten niepotrzebujący wysiłku sposób zasilić. Za rok możesz wybrać inną grupę osób, jakie również potrzebują pomocy, bo takich organizacji jest w kraju nadzwyczaj dużo.

Comments are closed.