Rozwój turystyki w południowej części Azji, czym przyjeżdżających będzie kusić mało znana Kambodża.

Południowa część Azji od dawna kusi turystów swoją niesamowitą przyrodą a miejsca takie jak Wietnam albo Tajlandia co roku są odwiedzane przez tysiące urlopowiczów. Powoli do tego grona dołącza Kambodża, która zaczyna się otrząsać z ogromnych wojennych zniszczeń.

wyjazd - Kambodża
Tragedie, jakie przez lata rozgrywały się w tym miejscu spowodowały jego ogromne zniszczenie, lecz jednak ludzie powoli wracający do normalnego życia są ogromnie życzliwi i przyjaźni. Również władze dostrzegają ogromny potencjał turystyki, wiedzą jak dużo może to dać ich gospodarce, i można zauważyć że ten kraj coraz bardziej zaczyna się otwierać na turystów. Oczywiście Kambodża nie ma tak rozwiniętej bazy turystycznej jak sąsiadujące kraje. Nadal jest krajem nie zmienionym przez zagranicznych turystów i ich pieniądze, nadal można ujrzeć w niej prawdziwy obraz Azji. Turyści liczyć się także muszą z tym, że jakość hoteli może znacznie odbiegać od ogólnie przyjętych standardów, często mogą być również zaczepiani przez sprzedawców, żebraków i różnej maści naciągaczy.

W powodu tego wszystkiego wycieczka do Kambodży nie jest najlepszym pomysłem dla osób, które poszukują luksusu i rozrywki. Będzie to raczej wyjazd dla osoby, która lubi odkrywać nieznane kraje, ich obyczaje oraz mieszkańców. W Kambodży jest bardzo dużo ciekawych miejsc które można zwiedzać, ale nie dotrze się do nich wygodną taksówką – niekiedy korzystać trzeba z lokalnych środków transportu albo nawet na piechotę maszerować całą trasę.

Jednym z najbardziej interesujących miejsc tego regionu jest bez wątpienia Angkor, który był dawną stolicą Imperium Khmerów.

Jeżeli masz chęć przeczytać kolejne wiadomości zachowane w tej tematyce, zobacz link (http://eccotravel.eu/bilety-lotnicze/). W tamtym miejscu też odnajdziesz coś interesującego dla siebie!

Jest to najbardziej rozbudowany kompleks świątynny na świecie, i każdego lata coraz większa ilość turystów przyjeżdża go zwiedzić. Popularne się stają także nieduże kurorty nad morzem, powoli zaczynają nabierać typowego turystycznego klimatu. Rosnąca ilość turystów bardzo chętnie zaczyna odkrywać uroki tego niezwykłego miejsca – wakacje Kambodża są oferowane przez większość biur podróży, a trzy tygodnie które się tam spędzi na pewno na długo zapadną w pamięci (sprawdź:wakacje kambodża).

Comments are closed.