Samodzielna eskapada w góry

Warto w pojedynkę chodzić w góry. Nie ma znaczenia czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, ile masz lat i jakie jest twoje doświadczenie. Jeśli czujesz, że na twojej drodze potrzebujesz samotności, po prostu uczyń to i odważ się wyruszyć z domu samemu.
przeczytaj więcej na stronie www
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Łatwo mówić, jednak jak się do tego zabrać? Jak zacząć swoją samotna podróż, gdy do chwili obecnej podróżowało się tylko z kimś? Poniżej rady, które mogą w tym pomóc. Odnoszą się one do górskich wędrówek, ale większość z nich możesz bez problemu zastosować także podczas podróży po obcym kraju.

Nie lękaj się podróżować samotnie, jeśli czujesz, że to lubisz i tego pragniesz, że leży to w twojej naturze. Jeżeli odkryjesz, że podróżowanie w obecności innych nie daje ci przyjemności, a wręcz męczy, zwyczajnie spróbuj pójść własną drogą. Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia w samotnych włóczęgach, zacznij od prostych jak też krótszych tras, pomału zwiększając trudności jak też dystanse. Rutyna przychodzi z biegiem czasu oraz przebytymi kilometrami. Nie warto skakać na zbyt głęboką wodę. W najlepszym przypadku zrazisz się pierwszym niepowodzeniem i przenigdy więcej nie spróbujesz. Jaka trasa jest idealna, by spróbować swej pierwszej, samotnej wędrówki? Zacznij od poznawania interesujących punktów w twej okolicy, nawet jeśli są to łatwe, nizinne szlaki. Wybierz się tam na weekendową eskapadę z namiotem.

Jezioro w górach
Autor: Jayphen
Źródło: http://www.flickr.com

Weź ze sobą lekki namiot jednoosobowy. Kiedy zauważysz, że samotne wędrowanie jest tym, co kochasz, wybierz się w niskie góry, przeciągając odległości i kilometry jakie pokonujesz. Włóż wodoodporne buty north face, włóż do plecaka kurtkę przeciwdeszczową.

Zdobywaj wiedzę o miejscu, przez które idziesz. Zanim wybierzesz się w pojedynkę w góry, przestudiuj mapy a także przewodniki, oraz pogadaj z tymi, którzy już tam byli. Naucz się nawigowania z planem i kompasem. Dowiedz się, jakie prawdopodobne niebezpieczeństwa możesz spotkać na drodze. W skomplikowanych wypadkach takie przygotowanie procentuje. Nie bój się zgubienia, jednak bądź na nie gotowy. Dobry tramp to nie ten, który się nie gubi ale taki, który dysponuje wystarczającym oprzyrządowaniem, rezerwą paliwa jak też jedzenia, aby móc odszukać drogę bez pośpiechu, a w przypadku konieczności także rozbić namiot aby przeczekać, aż mgła opadnie, a deszcz minie.

Comments are closed.