Samolot – Samolot – bezpieczny sposób podróżowania

Po wypadku z dziesiątego kwietnia 2010 roku rodacy mogą imaginować sobie, że lot samolotem jest czymś ryzykownym. Patrząc na statystyki, jest zupełnie odwrotnie. Lot jest o wiele bezpieczniejszy niż na przykład jazda na czterech kółkach. Tragedie lotnicze, w których śmierć ponoszą mieszkańcy Polski, zdarzają się rzadko, a każdego roku na drogach umierają setki zmotoryzowanych.

Autor: cliff1066
Strach przed samolotami jest generalnie rzeczą przyrodzoną, wszakże człowiek nie został zaprojektowany, by szybować w przestworzach. Pionierski lot odbył się zaledwie 110 lat temu! Przez wcześniejsze tysiąclecia człowiek spoglądał zazdrośnie na ptaki i myślał o lataniu. Wyraźnie można to dojrzeć w legendzie o Ikarze.

Lot zobacz więcej tu może powodować obawę także dlatego, bo wypadki samolotów zwykle oznaczają zgon wszystkich lecących. Znamy jednakże instrukcje od znawców, które dają małą szansę przetrwania w trakcie niektórych katastrof.

samolot
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Warto powiedzieć to wprost – nie powinno się bać samolotów. Samolot jest współcześnie najlepszym środkiem transportu, dzięki któremu da się szybko dostać się nawet w odległe części globu. Sporą wadą są koszty biletów na lot, ale da się zwykle znaleźć tanie loty w przecenach. Jeżeli masz sporo szczęście, może trafić na lot za pilot (więcej – http://lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-barcelony)ądze wielokrotnie mniejsze od tych, które trzeba wyłożyć na podróż autobusem.

Aby nie wydrenować sobie doszczętnie kieszeni kupując bilety, należy systematycznie wchodzić strony WWW firm lotniczych, które mają w ofercie tanie loty. Najlepsze okazje zazwyczaj trwają krótko, zatem warto logować się na portale cyfrowe nawet parę razy dziennie. Mieszkańcy Polski są znani z tego, że kochają znajdować wyjątkowe promocje, stąd konkurencja jest wielka.

Należy zawsze nie zapominać, by studiować dokładnie warunki promocji. Dużo agencji samolotowych, które sprzedają tanie loty, wprowadza klientów w błąd różnorakimi kruczkami. Czasem może wyjść na jaw, że gratka wcale nie jest tak ciekawa, na jaką miała wyglądać.

Comments are closed.