Categories

Archive

I w dalszą podróż. Czyli o ludziach, co ciągle podróżują

Istnieją osoby ciągle aktywne, bardzo szybko przemieszczające się z miejsca na miejsca, bez momentu odpoczynku i refleksji. te osoby nie czynią tego z własnej woli, no może troszkę tak, w większości jednakże przypadków są zmuszani do tego działania przez okoliczności. To osoby, jakie pracują w wielu miejscach, przeskakują z jednego kraju do kolejnego, z jednego kontynentu na drugi. Nie jest ważne, czy w nocy czy w ciągu dnia, lotniska, hotele to ich drugi dom.

Read more ›

Categories

Najczęściej wybierane przez naszych rodaków miejscowości za granicą

Odpoczynek to coś na pewno ważnego dla każdego człowieka. W końcu jeśli w ciągu tygodnia roboczego jesteśmy w pracy po kilkadziesiąt godzin, kilka miesięcy z rzędu, trudno się nie zmęczyć. I właśnie dlatego bez dwóch zdań warto wypocząć gdzieś za granicą. Dlaczego nie w Polsce? Ogólnie człowiek powinien raz na jakiś czas wyjechać z Polski, chociażby po to, aby zobaczyć coś ciekawego, zwiedzić niezapomniane budowle, etc.

Read more ›

Categories

Tanie transporty osób

Aktualna sytuacja na polskim rynku pracy nie wygląda za dobrze. Taki stan trwa nieustannie od ładnych paru lat. Na dobrze płatną posadę nie mają co liczyć nawet młodzi ludzie po studiach. Okazało się, że duplom magistra nie jest już trampoliną do zrobienia wspaniałej kariery. Ze zgrozą obserwujemy naszą nieciekawą codzienność, gdzie tylko ci, którzy mają znajomych na wysokich stanowiskach, dostają wymarzoną pracę. Na dodatek, rozmaite firmy zamiast przyjmować kolejnych pracowników, doprowadzają do masowych zwolnień. Taka oszczędność to czasem jedyna ucieczka przed absolutnym bankructwem.

Read more ›

Categories

1 stycznia w dalekich państwach – tanio i bezpiecznie.

Dla wielu osób Sylwester to magiczna data, to umowne przejście z jednego roku na następny. Duża część mieszkańców Polski lubi spędzać go nie zwyczajnie – wśród rodziny, a poza granicami kraju, czasami nawet w odległych stronach. Bywają biura podróży, które wręcz są wyspecjalizowane w sylwestrowych wycieczkach.Zwyczaj uroczystego obchodzenia nadejścia kolejnego roku pochodzi z XI wieku, kiedy to w roku 1000 nie przyszedł przewidywany przez chrześcijan koniec świata.

Read more ›

Categories