Categories

Archive

1 stycznia w dalekich państwach – tanio i bezpiecznie.

Dla wielu osób Sylwester to magiczna data, to symboliczne przejście z jednego roku na kolejny. Spora część mieszkańców Polski lubi spędzać go nie tradycyjnie – wśród rodziny, a poza granicami kraju, niekiedy nawet w dalekich stronach. Istnieją biura podróży, które wręcz są wyspecjalizowane w sylwestrowych wycieczkach.Zwyczaj uroczystego obchodzenia nadejścia nowego roku odnosi się do XI wieku, kiedy to po roku 1000 nie nastąpił przepowiadany przez chrześcijan koniec świata.

Read more ›

Categories

Do jakiego kraju często podążają krajanie?

Holandia jest państwem, który swym nietuzinkowym pięknem urzeka wielu globtroterów z każdego punktu świata. Polakom państwa Beneluksu kojarzą się w głównej mierze z pracą sezonową. W obu przypadkach jednakże bardzo ważną informacją jest to, jak się do tego kraju dostać. Na nasze szczęście transport do Holandii na chwilę obecną nie jest żadnym problemem.

Read more ›

Categories

Tanie transporty osób

Aktualna sytuacja na polskim rynku pracy nie wygląda zbyt ciekawie. Ten stan trwa nieprzerwanie od ładnych paru lat. Na dobrze płatną prace nie mogą liczyć nawet młodzi ludzie po studiach. Okazało się, że tytuł magistra nie jest już przepustką do zrobienia wielkiej kariery. Ze zgrozą obserwujemy naszą smutną codzienność, gdzie ludzie, którzy mają znajomych na wysokich stanowiskach, otrzymują wymarzoną pracę. Na dodatek, rozmaite koncerny zamiast przyjmować nowych pracowników, doprowadzają do masowych zwolnień. Taka oszczędność to czasami jedyna ucieczka przed absolutnym bankructwem.

Read more ›

Categories