Serial a kinematografia o wielkim zasięgu

Istnieje parę dobrych tytułów, które oglądamy z widocznym zachwytem, coraz częściej są to seriale, których niezliczona liczba pojawia się na ekranach. Niektóre z nich to naprawdę wartościowa treść.

Najczęściej zaś te najlepsze filmy i seriale czerpią jak najwięcej z zabiegów charakterystycznych dla konkretnego gatunku filmowego, to oznacza, że coś co jest dobre w kryminale i zdaje swój egzamin sprawdzi się także w serialu, coś co zadziałało na korzyść formy jaką jest potocznie zwany „wyciskacz łez” sprawdzi się świetnie w krótszej formie.

Dzieci oglądające telewizję

Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com

W ten sposób możemy wyróżnić parę gatunków filmowych, które dobrze sprawdzają się za każdym razem. Na pewno niezłym przepisem na sukces jest serial kryminalny. Wytarczy wymiec takie słowa klucz jak, intryga, trudne do rozwikłania zagadki, bohater rozwiązujący kolejną tajemniczą historię…

Kryminały mają to jeszcze do siebie, że świetnie budują napięcie, co udaje się idealnie przenieść do krótszej formie. Przykładowo, bohater wpada na trop jakiejś zagadki, jest bliski poznania sprawy i w tym momencie klaps! Rozwiązanie zagadki w następnym odcinku .

Kiedy fascynuje Cię prezentowany temat, to odsyłam do tego serwisu (https://www.pokazy.net/teatr-ognia-szczecin), gdyż znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych zagadnień na ten temat.

Jednak później nic się nie wyjaśnia, gdyż sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana aniżeli myśleliśmy. I tak w kółko. Pomimo tego, że zdajemy sobie sprawę z tego jest to granie na naszych emocjach,

Reżyser podczas pracy

Autor: Hayden Irwin
Źródło: http://www.flickr.com

doskonale się bawimy.

Na pewno sprawdza się serial melodramat, ale niekoniecznie jako całość, lecz pojedyncze odcinki, w którychumieszczone są te elementy. Każdy z nas jest w mniejszym lub większym stopniu podatny na dramatyczne, miłosne tragedie, choć wielu (szczególnie panów) się do tego nie przyznaje, a przecież każdy z widzów ma takie doświadczenia, a jak nie, to zakodowane w genach pewne sentymentalne tęsknoty, w które z wielką precyzją trafiają, jak w we wrażliwe punkty, twórcy seriali. Więcej informacji o kryminałach i melodramatach odszukasz tutaj: melodramat.

Serial obyczajowy – to nie powinno dziwić. Właściwie każdy serial i większość znanych i poważanych produkcji długometrażowych, to dzieła obyczajowe. Nie zapominajmy też o serialach musicalach, mimo tego, iż brzmi to absurdalnie, to czy wyobrazić sobie można serial bez muzyki, bez elementów muzycznych. Raczej nie. Może nie jest musical w czystej postaci, ale z pewnościąposiada niezastąpione części składowe dobrej rozrywki. Więcej wiadomości o serialach obyczajowych i musicalach znajdziesz tutaj: ciekawy serial musicalowy.

Te propozycje gatunkowe to z pewnością nie koniec tematu. Znajdzie się niewątpliwie jeszcze szereg ciekawych kategorii, przykładowo, komedie czy thrillery.

Comments are closed.