Sklepy dla cywila i żołnierza, czyli co przydatnego możemy kupić w militariach online?

Hobby strzeleckie to jedno z najstarszych aktywności ludzkich. Strzelanie utożsamiamy głównie z wojnami, ale te jakkolwiek nie ogranicza się tylko do walki, zwłaszcza w czasie pokojowego współistnienia. Strzelectwo to również wszelkie rytuały związane z polowaniami, ale i konkurencją sportową oraz aktywną turystyką. Na jakie sprzęty natkniemy się w propozycjach sklepów z militariami online?

gadżety militarne

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Jak już od pierwszych skojarzeń rozpoczęliśmy – sprzęty militarne to rzecz jasna wiatrówki i pistolety, czyli bronie potrafiące zrobić dużo hałasu i krzywdy. W wypadku karabinków maszynowych (gdzie ustalone normy energii wyrzutu pocisku są wysokie) sprzedaży podlegają jedynie fachowo odwzorowane podróbki. Tak więc sprzęt do strzelania dostępny w sklepach wojskowych dostaniemy jedynie przy spełnieniu warunków.

Działka (być może interesuje Cię nasadzanie drzew) samoobrony to kolejna „półka” towarów sklepowych. W tej gałęzi wybierzemy między paralizatorami, pałkami teleskopowymi, a więc bronią miekką wykorzystywaną przez służby bezpieczeństwa. W ramach sprzętów ważnych pod względem samoobrony wymienimy także pistolety gazowe, broń alarmową i hukową, zestaw odstrasza czy i alarmów.

To dział, w którym każdy chcący zadbać o bezpieczeństwo dużej posesji czy funkcjonariusz ochrony, zaopatrzy się w niezbędny atrybut do walki.
Sklepy z militariami dysponują w swych ofertach też kącikiem dla wojażerów kompletnych. Specjalnie dla podróżników z pokaźnym plecakiem (który często stanowi cały dobytek i nocleg) funkcjonują takie sklepy.

noże militarne

Autor: Brian nairB
Źródło: http://www.flickr.com
Dostać w nich można latarkę jaką tylko sobie życzymy, scyzoryki szwajcarskie, albo te do zbierania grzybów. Zaopatrzenie się przed bitwą paintballa to w tym dziale obowiązek. Organizator kupi tu w noktowizory, kamuflujące i morowe ubrania,kieszonkowe i specjalistyczne lornetki, wykrywacz metalu, a nawet zegarki szpiegowskie. Dla jednych zakrawa to o przesadne gadżeciarstwo, dla zwolenników to jak każdy inny przejaw hobby, interesującej pasji.

To miejsce typowe dla amatorów turystyki, rutynowych grzybiarzy, ale i pozytywnie zakręconych kolekcjonerów sprzętów, które przydadzą się w wolnym czasie. Każdy przynależący do powyższych grup wyszuka tu coś dla specjalnie dla siebie.

Comments are closed.