Ślub jak z marzeń? Wyłącznie w mieście Brzezina

Nie warto zawsze wybierać typowe szlaki i tracić widoki, wybierając autostradę, można zaplanować trasę do grodu Kraka zupełnie niecodziennie i trochę okrężnie. To dobry pomysł, żeby zobaczyć wyjątkowe krajobrazy.

Z Wrocławia warto więc pojechać prosto do Srebrnej Góry – to mniej więcej 70 km, ale wrażenia są gwarantowane. Najlepiej rozpocząć wyjazd o świcie, żeby spędzić chwilę słynnej twierdzy. To jeden z piękniejszych militarnych obiektów, zachowany w świetnym stanie. Osiemnastowieczna twierdza pilnowała wejścia do Kotliny Kłodzkiej.

Zaglądnij na naszą stronę. Tam oczekują na Ciebie kolejne niezwykle interesujące wpisy. Robimy dla Was dalsze newsy i będziemy zobowiązani, jeżeli je przeczytacie.

Twierdzę dobrze zwiedzać bez pośpiechu – zarezerwujmy na to trochę czasu..

noclegi koło Wrocławia
Autor: Pałac Brzezina
Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/

.

Prawie wszyscy znają to miejsce, jednak niewiele osób tam było. Po aktywnym dniu w srebrnogórskich fortach, można przenocować, rezerwując hotel Bielsko-Biała to szczęśliwie z miejsc, które nie zniechęcą cenami turystów. To dobry postój, aby spokojnie pozwiedzać Pogórze Śląskie, gdzie jest mnóstwo zielonych i cichych zakątków, a także Beskidy. Wystarczy kupić mapę i obrać właściwy kierunek.

Może Wadowice.

Gdy się nie spieszymy, trasę do Krakowa zawsze można przerwać i zobaczyć Wadowice. Noclegi w okolicy wrocławia naturalnie są dużo tańsze, więc przy okazji można zaoszczędzi. Poza tym, że to miasteczko wszystkim kojarzy się z polskim Papieżem i jego ulubionymi ciastkami, to miłe miasto, o architekturze charakterystycznej dla tej części kraju. Może więc okazać się szczególną atrakcją dla mieszkających na zachodzie lub północy kraju. Kraków z kolei najprzyjemniejszy jest jesienią i wiosną, gdy jest mniej turystów, a temperatura zachęca do spacerów. Najlepiej tak ułożyć wyjazd, aby spokojnie pospacerować po mieście, bez biegu i „zaliczania” jedynie klasycznych punktów turystycznych.

Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/

Comments are closed.