Śnieżne szaleństwo czas zacząć.

Zima wciąż trwa, jest to doskonały czas dla zwolenników zimowego szaleństwa. Stoki narciarskie w Zakopanem doświadczają prawdziwe oblężenie narciarzy. Nic to dziwnego, warunki bowiem na narciarskie eskapady są bardzo dobre.Zakopane – kolebka śnieżnego szaleństwa.

Wyprawy w góry

Źródło: http://www.citypictures.net/

Zakopane nazywane zimową stolicą Polski, jest drugim co do wielkości miastem Podhala. Położone w Rowie Podtatrzańskim u podnóża Tatr na wysokości 750–1126 m nad poziomem morza. Rokrocznie na najsłynniejszej skoczni Zakopanego – Wielkiej Krokwi, odbywają się zawody o Puchar Świata w skokach narciarskich, miały miejsce tutaj także mistrzostwa w narciarstwie klasycznym.

Na co mogą liczyć narciarze?

Nie będzie przesadą stwierdzić, że miesiącach zimowych rekreacji termin narty w zakopanym jest częściej poszukiwane przez użytkowników stron internetowych niż najsłynniejsze określenia młodzieżowych zespołów czy imiona przystojnych celebrytów. Mieszkańcy posiadający kwatery czy pensjonaty w Zakopanem mogą być spokojni – prognozy pogody przepowiadająduże opady, co zapowiada ośnieżone trasy i zaludnione wyciągi narciarskie Zakopane, a co się z tym wiąże – wielu klientów.Dla amatorów zimowego wypoczynku przygotowano dużo stoków i tras narciarskich o zróżnicowanej trudności.

Jakie trasy narciarskie znajdziemy w pobliżu Zakopanego?

Zakopane ma w ofercie kompleksy narciarskie takie jak Kasprowy Wierch Zakopane, Nosal Zakopane czy Polana Szymoszkowa Zakopane. Miejsca te oferują wyciągi linowe, krzesełkowe i orczykowe.

Narty biegowe, biegówki

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Nie zapominajmy wybierając się na stoki narciarskie w Zakopanem o zachowaniu rozwagi i sprawdzaniu pogody. Zimowe sporty wymagają dobrego stanu zdrowia, przygotować się trzeba do nich dużo wcześniej, uprawiając sport (Kurs trenerski) w czasie całego roku i wzmacniając mięśnie. Nie należy również przeceniać swoich umiejętności, nasza pomyłka może skończyć się poważnym złamaniem.

Każdy kibic zimowych eskapad znajdzie w Zakopanem coś miłego. Dla osób które, nie chcą uczestniczyć aktywnie w śnieżnych wojażach i szusować na łyżwach czy nartach, Zakopane ma w ofercie alternatywne atrakcje. Możemy spędzić miło czas w knajpkach i restauracjach, delektując się grzanym piwem i ciepłą herbatą, podziwiając górskie widoki przez okno (znajdź tutaj).

Comments are closed.