Sposób na spędzanie wolnego czasu – znane od bardzo dawna gry planszowe

Wiele gier planszowych znanych jest od dłuższego czasu. Wydawać by się może, że w dobie gier na PC nie spełniają one żadnej roli. Gry planszowe przez cały czas jednak są bardzo popularne, ciągle nawet pojawiają się ich nowe rodzaje.

Gry planszowe pojawiły się w sprzedaży sporą ilość lat wstecz. W swoim czasie były bardzo popularne, wraz upływem czasu i z erą komputerów ich popularność zaczęła spadać. Aktualnie gry planszowe znowu stają się niezwykle popularne. Sklep z grami planszowymi proponuje nam dzisiaj nie tylko potężny wybór gier planszowych dla dzieci, ale tak naprawdę dla osób dorosłych (sprawdź sklepy z grami). Ogromną popularność pozyskują obecnie gry imprezowe. Oferowane obecnie gry imprezowe stały się tak popularne, że ma je w swojej ofercie każdy odpowiednio wyposażony sklep z grami planszowymi. Dla wielu osób gry planszowe są świetną okazją do wspólnego spędzania czasu z własnymi dziećmi, na co zwyczajnie w tygodniu czasami brak czasu (czytaj o grach imprezowych). Pośród gier planszowych można wyróżnić gry edukacyjne, które są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Na rynku gier planszowych nie brak też gier logicznych, przygodowych czy mających charakter typowo towarzyski.
gra
Autor: Will Merydith
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z popularnych, klasycznych gier planszowych jest Chińczyk. To gra, w którą jest w stanie zagrać jednocześnie dwie, trzy lub cztery osoby. Gra wywodzi się z Indii, do Europy dotarła już w VII wieku.Początkowo zostały opracowane dobrze nam znane zasady, które w żaden sposób nie zostały zmodernizowane. Najmodniejszą grą planszową jest także Scrabble. Scrabble to dobrze znana gra słowna, w którą zagrać może od dwóch do czterech osób. Ta pochodząca ze Stanów Zjednoczonych gra jest popularna teraz na całym świecie. Jest do kupienia również w polskiej wersji językowej.

Znaną nam grą planszową są także warcaby. Nie ma znaczenia, jaką grę planszową kupimy dla swojego dziecka należy mieć na uwadze, że służy ona nie tylko zabawie, ale też celom edukacyjnym (gry planszowe). W sklepach można zakupić gry planszowe które są zaprojektowane dla osób w konkretnym przedziale wiekowym, zarówno dla tych w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym. Oczywiście dla najmłodszych są bardzo proste zasady.

Comments are closed.