Sposoby spędzania wolnych chwil: rozmaite gry towarzyskie i ćwiczenie w klubach fitness

Tradycyjną rozgrywką w pubach przede wszystkim angielskich oraz holenderskich jest gra w darta. Obecnie ta mająca stałe grono wielbicieli rozrywka stała się również profesjonalną dyscyplina sportową. Na czym wymieniona gra polega, co jest potrzebne, by móc w nią zagrać?

Gra w darta polega na rzucaniu lotkami do umieszczonej na ścianie tarczy. By więc móc rozegrać mecz w darta, niezbędna jest przede wszystkim tarcza oraz lotki do darta. Konieczne lotki do darta składają się z paru elementów. Każda lotka do darta musi mieć grot, shaft oraz barrel. Lotki dla amatorów odznaczają się mniejszą precyzyjnością od lotek, którymi grają profesjonalnie zajmujący się grą w darta sportowcy. Grając w darta, naszym zadaniem jest trafienie lotką w umieszczoną na ścianie tarczę (sprawdź więcej). Gra ta stała się aktualnie tak popularna, że znajdują się również wersje internetowe. Gracze mogą wykonać w pojedynczej serii trzy rzuty, każdy gracz rzuca na przemian. Kolejną serię zaczyna inna osoba, dzięki temu szanse zawodników na zdobycie dużej liczby punktów są bardziej wyrównane. Jak długo będziemy grać w darta zależy tylko od tego, jak to zostanie ustalone między uczestnikami rozgrywki. Mowa w tym miejscu rzecz jasna o amatorskiej, a nie profesjonalnej wersji darta.

dart

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com

Ogromną popularnością cieszą się dzisiaj wszelkiego rodzaju sprzęty fitness. Jednym z największych producentów tego rodzaju sprzętu jest działająca na terenie Niemiec firma Kettler. Ceniona firma Kettler posiada w swojej ofercie sprzęt, z którego z chęcią korzystają zarówno kluby fitness mające charakter profesjonalny, jak również osoby, które zamierzają pracować nad swoją kondycją w zaciszu własnego domu . Wśród sprzętu marki Kettler znajdziemy między innymi steppery, bieżnie, orbitreki i wiele innych urządzeń, w tym również urządzenia do ćwiczeń o charakterze rehabilitacyjnych.

Wszystkie urządzenia proponowane przez firmę są bardzo wysokiej jakości. Rozwiązania o charakterze konstrukcyjno – technologicznym, którymi odznacza się sprzęt tej marki znajdują się na naprawdę wysokim, światowym poziomie. Od kilkunastu lat sprzęt tej marki jest dostępny również na terenie Polski. Firma zajmuje się nie tylko produkcją urządzeń do fitnessu, ale także wysoko cenionych za jakość wykonania rowerów turystycznych.

Comments are closed.