Sprzęt do specjalnych zastosowań

Kto dzisiaj posiada w domu maczety? O ile pomyślisz o kibolu (w ostatnim czasie w stolicy Małopolski było wiele bójek z zastosowaniem tej broni), nie masz racji. Maczety są niezbędne w wielu dziedzinach. Ich najbardziej popularnym przeznaczeniem są rozmaite prace w ogródku. Maczety są niezbędne, kiedy trzeba wyplenić duże rośliny, których nie można zlikwidować za pomocą gołych rąk. Maczety mogą być też przydatne podczas wędrówki po nietkniętych ludzką rękach lasach, w których należy sobie czyścić drogę kawałem ostrego żelastwa.

Dla każdego faceta, którego hobby jest polowanie, wyśmienite nabytkiem są noże składane, konieczne przy oporządzaniu złowionych okazów. Na pewno czytaliście nieraz, że polowanie jest niemoralne i zbędne we współczesnym świecie. Rzeczywiście może się tak wydawać, prawda jest jednak zupełnie inna. Polujący nie mogą w naszym kraju strzelać do przypadkowych okazów, które żyją w lesie. Wszystkie rzeczy powiązane z łowiectwem są dokładnie regulowane przez władze państwowe. Trzeba mieć na uwadze, że nielegalne polowania są zabronione i grożą karą pozbawienia wolności.

noże
Autor: Stelton
Źródło: Stelton

Każdy łowca dostaje pewien przydział – nie może zabijać więcej sztuk. Dodatkowo okazy, które są zabijane przez polujących, to zazwyczaj jednostki schorowane, niosące ryzyko dla innych mieszkańców lasu. Najchętniej poluje się na szkodniki – gdyby w Polsce nie zabijano dzików, za bułkę w piekarni trzeba byłoby wykładać ponad 10 złotych! Z jakiego powodu? To oczywiste. Dziki bardzo dewastują pola uprawne.

Tak samo jest w sytuacji lisów, które zabijają kury. Oczywiście wielu polujących kocha to, czym się parają. Wielu z nich uwielbia się szczycić swoimi osiągnięciami – to nic szkodliwego. Nie należy w tym dopatrywać się jakichś chorych skłonności tych ludzi. Jest to taki sam dowód wysokich osiągnięć osobistych, jak na przykład dyplom z licencjatu bądź medal za wygranie jakiegoś turnieju.

Comments are closed.