Sprzęt turystyczny – dlaczego nie warto na nim oszczędzać? Parę słów o tym, jak zdecydować się na buty, plecak oraz namiot

Planujesz dalszą podróż? Biwak? Wyprawę w góry? Wobec tego obowiązkowo powinieneś zaopatrzyć się w solidny sprzęt. Obuwie, namiot, plecak – bez tego się nie obejdziesz. I nie mogą to być byle jakie przedmioty. Nie chciałbyś w końcu chyba, aby jakaś z niniejszych rzeczy raptem rozpadła Ci się na pustkowiu, gdy do najbliżej zlokalizowanego sklepu lub na najbliższy przystanek będziesz miał chociażby kilka km, a pogoda niespodziewanie zacznie się psuć?

Właśnie. Dlatego nie oszczędzaj. Zainwestuj w pewny sprzęt wyprodukowany przez profesjonalne marki, co do jakiego będziesz pewien, iż nie rozczaruje Cię w najmniej odpowiedniej chwili. Wielu podróżników poleca np. plecaki 4f.

Jeżeli przedstawiany temat Cię zaciekawił, kliknij koniecznie ten świetny link (http://www.sklep.sport-max.pl/pol_m_Kategorie_Reduktory-tluszczu_Termogenik-2404.html) – znajdziesz tam mnóstwo użytecznych informacji.

Podobno nie dość, iż są one pojemne, to dodatkowo nadzwyczaj komfortowe, a także odporne na trudniejsze warunki pogodowe. Firma 4f (oferta) skierowana jest na tworzenie produktów przeznaczonych dla aktywnych osób, jakim nie są straszne deszcz, burza lub nawet grad bądź śnieg.
Jednakże właściwy plecak (plecak męski wojskowy) to jedynie część sukcesu. Tak samo ważne są buty, a przekonasz się o tym już po kilku kilometrach wędrowania. Wyłącznie bardzo niedoświadczona i pozbawiona wyobraźni osoba na daleką wyprawę włoży trampki. Wszyscy wiedzą, iż obuwie powinno być dopasowane do rodzaju podłoża. W góry należy więc zabrać takie, które będzie sięgało za kostkę i takim sposobem ochroni naszą nogę przed kontuzjami. Idealnie, aby buty były także wodoodporne, a ich podeszwa gruba i odporna na poślizg.

plecak turystyczny
Autor: Matt Matches
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście tego typu obuwie nie jest tanie, podobnie zresztą jak plecaki 4f, ale za to z reguły starcza na dość długo. Takiego zakupu trzeba dokonać raz na parę lat, przebolejmy zatem te kilkaset zł oraz uzyskajmy pewność, iż gdy nadejdzie najcięższy moment, buty nas nie zawiodą.

Następna sprawa – namiot. Jeśli będzie nam konieczny, również uczciwie zastanówmy się nad jego wyborem. W końcu nie chcemy podczas deszczu nagle stracić dachu nad głową, zgodzisz się? Wybierzmy więc solidny, wodoodporny oraz odrobinę większy aniżeli uważamy, iż nam wystarczy. Prócz nas bowiem muszą się w nim zmieścić także wszystkie nasze bagaże.

Comments are closed.