Categories

Archive

Dlaczego powinniśmy się uczyć języka krajów ze wschodu? Dowiedz się dlaczego…

Przez mnóstwo lat mieliśmy awersję do języków naszych wschodnich sąsiadów. Bardzo źle kojarzył nam się język rosyjski, stąd też niewiele osób chciało go poznawać. Naturalnie, w dawnym ustroju był to obowiązkowy język obcy w każdej placówce oświatowej, od morza, aż po Tatry. Ale odkąd zyskaliśmy wolność, język braci Moskali, mimo całej swojej urody, bardziej kojarzył nam się z krzywdami, jakich doznaliśmy od Rosjan. Ta obsesja na szczęście odchodzi w zapomnienie i obecnie wielu młodych ludzi pragnie poznać język naszych mocarnych sąsiadów zza wschodniej granicy.

Read more ›

Categories

Rzeszów to coraz prężniej rozwijający się ośrodek miejski. Miasto z bogatą historią, z perspektywami na przyszłość

Rzeszów to jedno z ciekawszych miast Polski, rozciąga się na pograniczu dwóch dużych regionów. Jednym z nich jest Kotlina Sandomierska, kolejnym Pogórze Środkowobeskidzkie. Najważniejsza część miejscowości rozciąga się na Podgórzu Rzeszowskim, z kolei pozostałe tereny, to północny odcinek miasteczka, który jest ulokowany na Pradolinie Podkarpackiej i południowy obszar miasta usytuowany na Pogórzu Dynowskim.

Read more ›

Categories

Jakie umiejętności można zyskać kończąc turystykę i rekreację?

Studia na kierunku Turystyka i rekreacja jest połączaniem umiejętności teoretycznych i praktycznych dotyczących dużej ilości innych dziedzin, takich jak nauka o środowisku, wiedza o kulturze, nauki humanistyczne, nauki ekonomiczne i prawo. Idealnym kandydatem na studia o tej specjalizacji jest osoba, interesująca się tą dziedziną, oraz podróżowaniem, aktywnością fizyczną i sposobami wykorzystywania wolnego czasu.

Read more ›

Categories