Categories

Archive

Wyjazdy studenckie doskonałą okazją do społecznej integracji

Częstokroć przed poczęciem roku studenckiego aranżowane są rozliczne wyjazdy studenckie, których kluczowym celem jest wspólna integracja. Takie wyjazdy są urządzanie głównie dla pierwszego roku studiów. Osoby, które dopiero mają rozpocząć naukę na studiach w wielu przypadkach czują się osamotnione, nie wiedzą nic a nic o uczelni albo osobach, z którymi będą studiować.

Read more ›

Categories

Rzeszów to coraz prężniej rozwijający się ośrodek miejski. Miasto z bogatą historią, z perspektywami na przyszłość

Rzeszów to jedno z bardziej interesujących miast Polski, rozciąga się na pograniczu dwóch makroregionów. Pierwszym z nich jest Kotlina Sandomierska, kolejnym Pogórze Środkowobeskidzkie. Główna część Rzeszowa leży na Podgórzu Rzeszowskim, a kolejne części, to północny kraniec Rzeszowa, który jest położony na Pradolinie Podkarpackiej i południowy teren miasta położony na Pogórzu Dynowskim.

Read more ›

Categories

Dlaczego powinniśmy się uczyć języka krajów ze wschodu? Dowiedz się dlaczego…

Przez mnóstwo lat cierpieliśmy uczulenie na języki naszych wschodnich sąsiadów. Bardzo źle zapisał się nam w pamięci język rosyjski, stąd też niewiele osób chciało się go uczyć. Oczywiście, w dawnym ustroju był to obowiązkowy język obcy w każdej placówce oświatowej, od Bałtyku, aż po Zakopane. Ale odkąd odzyskaliśmy niepodległość, język braci Moskali, pomimo swojej niezwykłej urody, uparcie kojarzył nam się z cierpieniami, jakie przeżywaliśmy z powodu Rosjan. Ta postawa na szczęście ulega zmianie i obecnie mnóstwo młodych ludzi pragnie poznać język naszych potężnych sąsiadów zza wschodniej granicy.

Read more ›

Categories