Categories

Archive

Dlaczego powinniśmy się uczyć języka krajów ze wschodu? Dowiedz się dlaczego…

Przez mnóstwo lat cierpieliśmy awersję do języków naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Bardzo źle zapisał się nam w pamięci język rosyjski, stąd też niewiele osób chciało się go uczyć. Oczywiście, w poprzednim ustroju był to obowiązkowy język obcy w każdej szkole, od Bałtyku, aż po Zakopane. Ale od kiedy zyskaliśmy wolność, język Puszkina, mimo swojej niezwykłej urody, bardziej kojarzył nam się z krzywdami, jakich doznaliśmy od Rosjan. Ta obsesja na szczęście odchodzi w zapomnienie i dzisiaj mnóstwo młodych ludzi chce poznać język naszych potężnych sąsiadów zza wschodniej granicy.

Read more ›

Categories

Wyjazdy studenckie doskonałą okazją do społecznej integracji

Często przed poczęciem roku studenckiego tworzone są rozmaite wyjazdy studenckie, jakich kluczowym celem jest społeczna integracja. Takie wyjazdy są planowanie przede wszystkim dla pierwszego roku studiów. Osoby, jakie dopiero mają rozpocząć naukę na studiach często czują się osamotnione, nie wiedzą nic o uczelni bądź osobach, z jakimi będą studiować.

Read more ›

Categories

Rzeszów to coraz prężniej rozwijający się ośrodek miejski. Miasto z bogatą historią, z perspektywami na przyszłość

Rzeszów to jedno z ciekawszych miast, położony jest na pograniczu dwóch makroregionów. Jednym z nich jest Kotlina Sandomierska, kolejnym Pogórze Środkowobeskidzkie. Najistotniejsza część miejscowości jest położona na Podgórzu Rzeszowskim, a kolejne tereny, to północny odcinek miasteczka, który jest położony na Pradolinie Podkarpackiej i południowy teren miasta usytuowany na Pogórzu Dynowskim.

Read more ›

Categories

Jakie umiejętności można zyskać kończąc turystykę i rekreację?

Studia na kierunku Turystyka i rekreacja jest połączaniem wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu sporej ilości innych dziedzin, takich jak wiedza o środowisku, o kulturze, nauki humanistyczne, ekonomia i wiedza z dziedziny prawa. Idealnym kandydatem na wspomniane studia jest osoba, interesująca się tą dziedziną, a także podróżowaniem, aktywnością fizyczną i metodami wykorzystywania wolnego czasu.

Read more ›

Categories