Categories

Archive

Wyjazdy studenckie doskonałą okazją do społecznej integracji

Często przed poczęciem roku studenckiego tworzone są rozmaite wyjazdy studenckie, jakich kluczowym celem jest społeczna integracja. Takie wyjazdy są planowanie przede wszystkim dla pierwszego roku studiów. Osoby, jakie dopiero mają rozpocząć naukę na studiach często czują się osamotnione, nie wiedzą nic o uczelni bądź osobach, z jakimi będą studiować.

Read more ›

Categories

Rzeszów to coraz prężniej rozwijający się ośrodek miejski. Miasto z bogatą historią, z perspektywami na przyszłość

Rzeszów to jedno z ciekawszych miast, położony jest na pograniczu dwóch makroregionów. Jednym z nich jest Kotlina Sandomierska, kolejnym Pogórze Środkowobeskidzkie. Najistotniejsza część miejscowości jest położona na Podgórzu Rzeszowskim, a kolejne tereny, to północny odcinek miasteczka, który jest położony na Pradolinie Podkarpackiej i południowy teren miasta usytuowany na Pogórzu Dynowskim.

Read more ›

Categories

Dlaczego powinniśmy się uczyć języka krajów ze wschodu? Dowiedz się dlaczego…

Przez wiele lat posiadaliśmy alergię na języki naszych wschodnich sąsiadów. Bardzo źle kojarzył nam się język rosyjski, stąd też mało kto chciał się go uczyć. Naturalnie, w poprzednim ustroju był to obowiązkowy język obcy w każdej szkole, od morza, aż po Zakopane. Ale od kiedy odzyskaliśmy demokrację, język braci Moskali, pomimo swojej niezwykłej urody, bardziej kojarzył nam się z cierpieniami, jakich doznaliśmy od Rosjan. Ta postawa na szczęście ulega zmianie i dziś wielu młodych ludzi chce poznać język naszych mocarnych sąsiadów zza wschodniej granicy.

Read more ›

Categories

Jakie umiejętności można zyskać kończąc turystykę i rekreację?

Studia na kierunku Turystyka i rekreacja jest połączaniem wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu sporej ilości innych dziedzin, takich jak wiedza o środowisku, o kulturze, nauki humanistyczne, ekonomia i wiedza z dziedziny prawa. Idealnym kandydatem na wspomniane studia jest osoba, interesująca się tą dziedziną, a także podróżowaniem, aktywnością fizyczną i metodami wykorzystywania wolnego czasu.

Read more ›

Categories