Categories

Archive

Wyjazdy studenckie doskonałą okazją do społecznej integracji

W wielu przypadkach przed rozpoczęciem roku studenckiego aranżowane są przeróżne wyjazdy studenckie, których kluczowym celem jest wspólna integracja. Takie wyjazdy są organizowanie przede wszystkim dla pierwszego roku studiów. Osoby, które dopiero mają rozpocząć naukę na studiach nieraz czują się osamotnione, nie wiedzą nic o uczelni czy osobach, z jakimi będą studiować.

Read more ›

Categories

Rzeszów to coraz prężniej rozwijający się ośrodek miejski. Miasto z bogatą historią, z perspektywami na przyszłość

Rzeszów to jedno z ciekawszych miast Polski, rozciąga się na granicy dwóch dużych regionów. Pierwszym z nich jest Kotlina Sandomierska, następnym Pogórze Środkowobeskidzkie. Centralna część miasta jest położona na Podgórzu Rzeszowskim, zaś kolejne sfery, to północny kraniec miasteczka, który jest położony na Pradolinie Podkarpackiej i południowy teren miasta usytuowany na Pogórzu Dynowskim.

Read more ›

Categories

Dlaczego powinniśmy się uczyć języka krajów ze wschodu? Dowiedz się dlaczego…

Przez mnóstwo lat cierpieliśmy uczulenie na języki naszych wschodnich sąsiadów. Bardzo źle zapisał się nam w pamięci język rosyjski, stąd też niewiele osób chciało się go uczyć. Oczywiście, w dawnym ustroju był to obowiązkowy język obcy w każdej placówce oświatowej, od Bałtyku, aż po Zakopane. Ale odkąd odzyskaliśmy niepodległość, język braci Moskali, pomimo swojej niezwykłej urody, uparcie kojarzył nam się z cierpieniami, jakie przeżywaliśmy z powodu Rosjan. Ta postawa na szczęście ulega zmianie i obecnie mnóstwo młodych ludzi pragnie poznać język naszych potężnych sąsiadów zza wschodniej granicy.

Read more ›

Categories