Categories

Archive

Lampy stołowe – geneza

Mało kto ma świadomość, jak długą drogę przeszły lampy stołowe, od ich pierwotnej formy do współczesnego kształtu. Mawia się, że opanowanie ognia to symboliczny początek cywilizacji. Ludzkość pozbywała się strachu przed mrokiem i zimnem i postęp ruszył z miejsca. Oświetlenie w każdym okresie miało znaczącą rolę w postępie.

Read more ›

Categories

Jesienią w góry

Jesień jest porą, która bardzo dobrze nadaje się na różnego rodzaju wędrówki. Nie jest już tak upalnie jak w lecie, a przy tym stale utrzymuje się stosunkowo wysoka temperatura. Ponadto krajobrazy jesienne są szczególnie efektowne, ze względu na różnokolorowe spadające liście. W czasie jesieni również światło słońca ma charakterystyczny ciepły kolor. Dzięki temu również fotografie zrobione w okresie jesiennym mogą być lepsze.

Read more ›

Categories

Zacznij tegoroczny sezon rowerowy

Okres wakacyjny w pełni. Tym samym temperatury nas rozpieszczają. W ciągu dnia, kiedy żar leje się z nieba, z pomocą przychodzą lokalne kąpieliska. Za to wieczór to ulga dla naszych wyczerpanych organizmów. Dopiero, w momencie, gdy zniknie słońce wykazujemy zapał na dłuższe wyjście na powietrze.

Read more ›

Categories