Święta odmiennie

W tym roku święta – jak od kilku już lat – nieco mniej niż połowa z nas spędza poza domem. Możemy to interpretować na 2 sposoby. Pierwszym z motywacji jest po prostu komfort. Wyruszając z domku na czas świąt pozbywamy się obowiązków związanych z przygotowaniami do nich (ewentualnie o wiele je ograniczymy). Wszystkie dania na świąteczny stół przyrządza za nas obsługa pensjonatu.

Dodatkowym plusem wyjazdu w okresie świąt może być fakt, że możemy ten wyjazd połączyć z zabawą sylwestrową. Wyjeżdżamy w rozmaite regiony naszego kraju, nie tylko w góry na narty. Wyjeżdżamy nawet – mogłoby się wydawać – w mało „zimowe” regiony, jak Pomorze bądź Gdańsk.

nowoczesna kuchnia

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Dla tych, których nie przyciąga burzowa aura a chcą zmienić otoczenie, świetnym projektem może być wyjazd do Krakowa. Starczy wbić w Google wyrażenie: apartamenty Kraków wynajem, i zaraz znajdziemy stosowne dla nas mieszkanie na te kilka dni. Zimowy Kraków oferuje podróżnikom klimat jakiego próżno wypatrywać gdzie indziej. W wilijny wieczór po kolacji, pasterka w Kościele Mariackim może być doznaniem godnym wyruszenia w tenże szczególny czas z domu.

Absorbuje Cię tematyka podnoszona w tym tekście? Poznaj ponadto również inne zbliżone treści – zwyczajnie wejdź tutaj (https://www.skalnik.pl/sprzet-turystyczny/namioty).

Ci z nas którzy preferują wygodę, powinni dużo wcześniej wbić w wyszukiwarkę frazę: noclegi Kraków rynek, gdyż najprawdopodobniej najbardziej interesujące miejsca będą oblegane. Każdy bowiem pragnąłby w okresie poświątecznym wyjść na Rynek, by czekając Nowego Roku poznać kogoś bądź po prostu świetnie się bawić wraz z innymi. Jest to tym prostsze, iż włodarze miasta urządzają koncerty a także imprezy sylwestrowe. Co roku możemy na rynku krakowskim wysłuchać koncertów gwiazd.

Możliwe że jest to utrapieniem dla stałych mieszkańców sąsiedztwa monumentu Mickiewicza, jednak dla najmujących apartamenty w Krakowie może to być z całą pewnością nie lada atrakcja jeśli nie często możemy bywać w Kazimierzu. Ci zaś, którzy – tak jak ja – nie specjalnie przepadają za koncertami na wolnym powietrzu, w okresie sylwestrowym mogą częstować się gorącą czekoladą lokalnej fabryce czekolady w wawelskich wnętrzach, czytając ulubioną książkę bądź badając po raz setny naszą przeszłość. Turyści kochający książki mogą się także przespacerować śladem wielkich literatów po krakowskich plantach.

Comments are closed.