Categories

Archive

Z jakich powodów warto wybrać się w Bory Tucholskie?

Sekret zdumiewającej w skali kraju czystości, jaką cechują się Bory Tucholskie tkwi w ich lokalizacji. Region tucholskich lasów oddalony jest od potężnych miast i zakładów przemysłowych, co czyni z niego doskonałe miejsce na urlop 2014. Środowisko naturalne nie zostało tu zdegradowane, a unikalne gatunki roślin i porostów miały przychylne warunki do rozwoju.

Read more ›

Roztocze – cudowne obszary na rodzinne wczasy

Roztocze to rejon leżący na pograniczu Polski i Ukrainy i wyróżniający się wyjątkowo urozmaiconą rzeźbą terenu. Wspaniale współgrają tutaj ze sobą niestrome wzniesienia, bajkowe parowy i jary, śliczne rzeki i bukowo – jodłowe lasy. Wśród urokliwego pejzażu rewelacyjnie prezentują się zabytki będące pamiątką po mieszkających tu dawniej przedstawicielach różnych kultur.

Read more ›

Categories

Z jakiego powodu w ojczyste góry jedziemy nie tylko zimą, ale również w trakcie letnich miesięcy

Pasjonaci wysokogórskich spacerów już dzisiaj zastanawiają się, gdzie spędzić letni czas, czyli jednym wyrazem zbliżające się wakacje 2015. Można rzecz jasna znów pojechać do stolicy Tatr, ale wiadomo, tam wczasowiczów bywa tak wielu, że nie każdy chce wytęskniony urlop spędzić w takim właśnie zakątku. W takim przypadku warto rozważyć te mniej znane miasteczka usytuowane w polskich górach.

Read more ›

Categories

Każdy pasjonat podróżowania wie, jak istotne jest odpowiednie osprzętowanie wykorzystywane do bezpiecznej wędrówki w zmiennych warunkach atmosferycznych

Bez względu na miejsce docelowe, wszystkie osoby, jakie kochają podróżowanie, zdają sobie sprawę z tego, iż są one związane z kosztami odnoszącymi się do wybrania kilku akcesoriów, które nieodzownie powiązane są z życiem na przysłowiowych walizkach. Plecak lub namiot to niezbędne minimum. Jeżeli punkt naszej wyprawy jest określony, sami z łatwością możemy domyślić się, a najlepiej zweryfikować, czego tak naprawdę domagają się warunki panujące w konkretnym miejscu.

Read more ›

Categories

Kąty Rybackie doskonały plan na rodzinne wakacje nad Bałtykiem

Kąty Rybackie to mała, nadmorska wieś rybacka, położona w gminie Rewal. Rejon ten figuruje w propozycjach krajoznawczych, jako Wybrzeże Rewalskie. Do największych atrakcji miejscowości należy piaszczysta plaża, wysokie urwisko w jednej z zatok, a także latarnia morska.

Read more ›