Sztuka prania – wskazówki

Poprawne czyszczenie odzieży, pomimo iż wpisuje się w naszą powszednią rutynę, jest nie byle sztuką. Ze względu na powtarzalną naturę tej czynności, czasami zapominamy o ważnych szczegółach, mogących zoptymalizować pranie tkanin na każdym etapie, zaczynając od segregowania, a skończywszy na poprawnej konserwacji pralki. Poniżej porady, jakich stosowanie pozwoli opanować sztukę czyszczenia tkanin do perfekcji.

pranie
Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas segregowania prania zwracaj baczność nie jedynie na kolory, ale również na typ materiałów. Kolory powinny być podzielone na białe i czarne, albowiem nawet przy praniu w niskich temperaturach niektóre pigmenty mogą farbować. Kolejnym kryterium podczas sortowania jest rodzaj tkaniny – dzielmy pranie w zależności od typu przędz na naturalne oraz syntetyczne, jako że zalecenie tyczące się ich prania są różne. Dobrym podejściem będzie kosz z kilkoma komorami na pranie, ułatwiającymi sortowanie – polecam informacje.

Zawsze stosujmy się do zaordynowań producenta ukrytych w symbolach na metce wszytej w odzieży. Kiedy jakieś okrycie nie ma metki, obchodźmy się z nim nadzwyczaj łagodnie. Ażeby ochronić odzież przed uszkodzeniami w czasie prania, za każdym razem zasuwajmy suwaki, starajmy się zawiązywać tasiemki oraz nie przepełniajmy bębna.

ekscytujący tekst? Jeśli tak, kliknij tutaj – w najświeższym tekście (http://zawodtyper.pl/jak-skutecznie-obstawiac-mecze-csgo/) z pewnością odnajdziesz coś niebanalnego, zatem ten materiał powinien być dla Ciebie interesujący.

Garderobę szczególnie narażoną na uszkodzenia w trakcie prania można wkładać do worków na pranie. Kierujmy uwagę

pranie
Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com

także na stan naszych ciuchów przed włożeniemich do pralki. Pranie garderoby z poluzowanymi guzikami, staników w złym stanie albo okryć z rozdarciami, zaszkodzić może nie jedynie pralce, ale dodatkowo ubraniom.

Poprawne posortowanie odzieży, jest pierwszym krokiem w sztuce perfekcyjnego prania. Późniejszy to odpowiednie załadowanie pralki. Pamiętajmy, iż nie powinno się w całości zapełniać bębna pralki. Pozostawienie wolnej przestrzeni, żeby okrycia mogły się luźno obracać w bębnie, jest konieczne do uzyskania dobrych efektów prania. W zależności od typu tkaniny powinniśmy pozostawić w bębnie właściwą ilość pustej przestrzeni.

Jeśli opisywany tekst Cię zaabsorbował, to bez wahania kliknij ten link – ta treść (https://purana.com.pl/11_dr-jacob-s) zapewne też okaże się dla Ciebie ciekawa!

Materiały bawełniane wymagają najmniej pustej przestrzeni – wystarcza jak będzie ona odpowiadać wielkości ręki włożonej nad pranie – porównaj. Natomiast materiały syntetyczne muszą zajmować nie więcej niż od 40 do 60% pralki.

Comments are closed.