Szukasz oryginalnej gry? Sprawdź wyjątkowe propozycje!

Jesteś graczem i poszukujesz czegoś nieprzeciętnego i zjawiskowego. Dość już masz gier, które nie oferują nic nowego, nie są grywalne, są bez koncepcji, są odtwórcze. Mamy dla ciebie ciekawe propozycje, które na pewno zdobędą twoją uwagę. Już wielka ilość graczy na całym świecie przekonała się do tych wspaniałych gier. Teraz na ciebie kolej.

Recenzje gier

Autor: Play Among Friends Paf
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek gra The Wolf Among Us, pięcioodcinkowa gra-serial, jaka została stworzona przez studio TellTale Games. Tak, to ta sama ekipa, która jest odpowiedzialna za stworzenie kultowego The Walking Dead. Gra została podzielona na pięć blisko dwugodzinnych epizodów, wszystkie razem układają się w jedną fabularną całość. Było trochę czekania, ale wszystkie części są już przygotowane i wydane, więc przyszedł czas na recenzowanie.

Najbardziej gromkie brawa należą się projektantom za fantastyczne wymyślenie głównego bohatera oraz za wspaniały, brudny klimat opowieści. Co ważne, mamy rozgrywkę opartą na wyborach, to jeszcze bardziej powoduje, ze chce się grać. Na plus zasługuje też klimatowa ścieżka muzyczna. Istnieją także niedogodności. Najważniejsze z naszego punktu widzenia najbardziej istotną z nich jest brak polskiej wersji językowej. Możemy również przyczepić się do fabuły, twórcy mogli nad tym pogłówkować, żeby była ona bardziej nieprzewidziana. Końcowa ocena to mocne cztery plus. Nie będzie piątki przez wspomniane zaniedbania.

Opinie o grach komputerowych i na konsole

Autor: Cesar Cardoso
Źródło: http://www.flickr.com

Jest również i kolejna oferta, recenzja Valiant Hearts: The Great War. Za tą nazwą kryje się przygodowa gra akcji zrealizowana w cudownej komiksowej oprawie graficznej. Prezentuje nam ona historię pięciorga ludzi, których losy się splatają, a wszystko to w klimacie I wojny światowej. Jeśli lubisz ”zręcznościówki” i gry przygodowe, to zapewne taka gra bardzo ci się spodoba. Zaprojektowała ją firma Ubisoft, znana z tak ciekawych wydawnictw jak „platformówka” z serii Rayman.

Identycznie, jak w przypadku The Wolf Among Us, również przy okazji recenzowanej gry – Valiant Hearts ma wady. Choć gra jest bardzo piękna, bardzo estetyczna, w klimacie komiksowym to da się w niej dostrzec trochę niekonsekwencji. Z jednej strony gra jest bardzo smutna, a z drugiej autorzy zaprezentowali nam trochę komediowe postacie, odwołujące się przykładowo do typowo znanych narodowych stereotypów (Niemcy stale pija piwo). To pewnie specjalny zabieg i wielu ludziom może się podobać, jednakże czuć, że coś w tej układance nie pasuje.

Comments are closed.