Tajlandia – świat bajecznych kolorów i złoceń

Tajlandia jest to niezwykły kraj Azji Południowo-Wschodniej, jaki oczaruje nas bogactwem kolorów, świetnością świątynnych wnętrz, dziką tropikalną przyrodą, pięknymi obyczajami, religią wkradającą się w codzienne życie mieszkańców jak też wszędobylskim uśmiechem. Tajlandia przepełniona jest kolorami: zielono-czerwone dachy świątyń bajecznie komponują się z pozłacanymi ornamentami, mnisi w szafranowych odzieżach przechadzają się pośród zabytkowych budowli z brązowej cegły, rzeczkami płyną długie łodzie napełnione po brzeżki barwnymi owocami jak też aromatycznymi przyprawami, na lazurowym niebie tańczą szkarłatne latawce, z kolei na tle soczystej zieloności pól ryżowych dostrzec można ciemnookich Tajów w kapeluszach.

Bangkok
Autor: DCWG
Źródło: Tajlandia, Bangkok
Już od pierwszej minuty pobytu w Tajlandii uderzy nas odczucie pewnego bezładu, nieznanego obywatelom Europy, zaś niezwykle specyficznego dla egzotycznych krajów.http://www.intersport.pl/sporty/sporty-rakietowe/badminton/rakiety.html Rakieta do badmintonaKiedy przyjdzie nam na myśl egzotyka last minute, warto rozważyć wycieczkę do Tajlandii. Już niebawem przechadzać się będziemy uliczkami tajskich miast co chwilę będziemy mieć okazję spotkać zbywców proponujących specjały tajskiej kuchni a także tradycyjne rękodzieła, rykszarzy zachęcających do skorzystania z ich usług, kolorowe festiwalowe parady oraz ulicznych muzyków. Tajlandia jest krajem dużym, konturem przypominającym głowę słonia. Rozróżnia się tu 4 charakterystyczne regiony: Nizinę Menamu – stanowiącą dynamicznie rozwijające się oraz żyzne centrum kraju, Równinę Korat – położony w północno-wschodniej Tajlandii znacznie uboższy rejon, południowy półwysep oblany przez fale Morza Andamańskiego a także górzystą północ państwa.

Więcej informacji – Tajlandia hotel

egzotyczne rośliny Tajlandii
Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
Zadaniem każdego turysty będzie zaznajomienie się z lokalnymi tradycjami.

Sprawdź ten artykuł, to także stanowi świetne źródło (https://muzeum1939.pl/apartamenty) opisywanego zagadnienia. Nie czekaj i kliknij a na pewno nie pożałujesz.

Tajlandia oczaruje nas różnorodnością a także bogactwem swej kultury. Tutejsze obrządki weselne albo żałobne w niczym nie przypominają tych europejskich, wnętrza buddyjskich świątyń mają niezwyczajną – przepełnioną mgłami trociczki oraz migotliwym poblaskiem świec – aurę kontemplacji, z kolei tradycyjny taniec objawiający dawne tajskie dzieje i legendy, w którym każde skinienie oraz mina posiadają swoje znaczenie pozwoli nam zapomnieć o otaczającym nas świecie. Jeżeli nawet nie zafascynują nas dawne legendy, na pewno uczyni to uśmiech ciemnookiej Tajki. Warto poszukać też propozycji Tajlandia z Niemiec, jako że w Niemczech możemy znaleźć tańsze loty aniżeli proponowane przez przewoźników w naszym kraju.

Więcej:

Comments are closed.