Taka rozrywka na pewno ci się spodoba, zakup kijki trekkingowe rozpocznij trening dla lepszej kondycji

Trekking szczyci się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem. Z każdym rokiem można spostrzec większą grupę osób chodzących z kijkami do trekkingu.

Kijki trekkingowe można wykorzystywać w licznych okolicznościach . Odnajdują zastosowanie w czatrekkingowe – więcej w serwisie -ów w mieście, znakomicie sprawdzą się w czasie spacerów po parku, a czasami są wykorzystywane też na górskich ścieżkach. Jeśli poszukuje się ciekawej, a równocześnie łatwej aktywności sportowej – trekking okaże się w sam raz.

Dla każdego coś miłego

sprzęt trekkingowy, kobieta, namiot

Źródło: pixabay.com
Trekking powiązany jest z chodzeniem w terenach trudnych a nawet ekstremalnych, niemniej nie oznacza to, że osoby w gorszej kondycji będą zmuszone z niego rezygnować. W ostatnich latach wyodrębniły się zupełnie nowe formy trekkingu, a kije trekkingowe poczęły ludziom towarzyszyć także w czasie zwyczajnych spacerów po parku bądź lesie. Zastosowanie kijów trekkingowych pomaga uruchomić zupełnie inne grupy mięśniowe, niż wtedy, kiedy chodzi się bez użycia kijków. Uważa się też, że wspomniane kijki pozwalają utrzymać stabilne tempo a w bardziej wymagających terenach ułatwiają chodzenie.

Podstawa to kije

Osoby zainteresowane rozpoczęciem trekkingu muszą zakupić właściwe wyposażenie.

Zainteresował Cię taki wpis? Jeśli tak, to śmiało sprawdź też ten odnośnik. Inne tego typu wiadomości zobaczysz również tutaj turcja last minute.

Najważniejsze okazują się porządne buty trekkingowe oraz kijki. Wybór właściwych kijków trekkingowych zazwyczaj sprawia ludziom trudności. Przy zakupie kijków uwagę trzeba zwrócić na ich długość, materiał, z którego zostały one wyprodukowane, jak też na konstrukcję. Istotnym czynnikiem jest wykończenie uchwytów. Zastosowanie antypoślizgowego tworzywa pozwala zachować przyczepność nawet wtedy, kiedy robi się gorąco a dłonie będą się pocić.


Postaw na uznane marki

turyści w górach

Autor: Connie Lu
Źródło: http://www.flickr.com
Pośród miłośników trekkingu wielkim zainteresowaniem cieszą się kije trekkingowe spokey. Rzeczona marka dała się poznać użytkownikom jako producent wytrzymałego asortymentu. Kije Spokey nie są sprzedawane w wygórowanych cenach, więc na ich kupno mogą skusić się początkujący sportowcy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z trekkingiem i nie są w stanie powiedzieć, czy rzeczywiście im on się spodoba . Kijki trekkingowe można zakupić w salonach sportowych, jak też w profesjonalnych sklepikach górskich.

Comments are closed.