Tatry na wakacje

zakopane
Źródło: www.morguefile.com

Nasza ojczyzna jest ślicznym krajem. Nie uważają tak wyłącznie jej dumni obywatele, ale obiektywni goście z zagranicy (do choćby popularnej od jakiegoś czasu Białki co patrząc na zdjęcia choćby tutaj: nie zaskakuje). My, Polacy, mamy kilka klejnotów. Jednym ze skarbów narodowych są zapierające dech w piersiach Tatry.

Tatry to cudowne miejsce na spędzenie wolnego czasu. Za mało tu miejsca, by wypisać wszystkie rzeczy, jakie czekają na przyjezdnych w Tatrach. Coś w sam raz dla siebie mają tu fani wspinaczki wysokogórskiej – szczególnie fajnym do zdobywania szczytem są Rysy, najwyższa góra Polski. Fani ekstremalnych przeżyć bez wątpienia polubią najbardziej niebezpieczny szlak w kraju – trasę na Orlą Perć. Wielbicielom delikatnego wypoczynku z pewnością spodoba się perspektywa wolnych spacerów Krupówkami oraz oglądania zjawiskowych koncertów miejscowych grajków. Należy również spróbować pysznych specjałów kuchni góralskiej i zakupić przytulne kamizelki z oryginalnej wełny.

Jeśli kochasz ekskluzywne warunki hotelowe, na pewno zainteresują cię niedrogie apartamenty w Zakopanem, oferowane przez znane hotele. Gdy do Google wkleisz hasło „apartamenty w Zakopanem”, zobaczysz najnowsze dane na ich temat – adresy hoteli, koszty pobytu oraz dane rezerwacyjne.

O ile nie pasuje ci głośna atmosfera Zakopanego i zamierzasz wypocząć w miejscowości ciekawej, lecz dużo zaciszniejszej, celem wyprawy powinna być Białka Tatrzańska. Ta zaciszna górska wieś ma dużo interesujących atrakcji. Miłośnicy dawnych budowli znajdą tu śliczny kościółek św. Szymona i Judy, skonstruowany ponad trzy wieki temu. Fani szusowania będą się cudownie bawić w jednym z kilku większych ośrodków narciarskich, które oferują czynne wyciągi. Osoby, które preferują inne aktywności, znajdą tu dobre miejsca na długie spływy kajakowe. Dla odwiedzających oferowany jest cudowny basen z wodą termalną. I wszystko to niedaleko – Białka Tatrzańska znajduje się tylko dwadzieścia jeden km od Zakopanego!

Źródło: Eholiday.pl

Comments are closed.