Categories

Archive

Za stolicą Podhala nie usycha się z tęsknoty… dopóty się stąd nie odjedzie

Zimowa pora roku, wiosna, letnia pora roku, jesień – każda pora roku w Nowym Targu i w pobliżu tego miasta ma niepowtarzalny charakter, każda jest cudowna i każda przyciąga innymi rozrywkami. W stolicy Podhala nie brakuje atrakcji konstukcyjno-budowlanych z różnorodnych obszarów życia. Budynek hotelowy Nowy Targ, dobrze zlokalizowany, uraczy gości dobrą góralską kuchnią i góralską życzliwością.

Read more ›

Categories

W jaki sposób spędzić sympatycznie weekend w Tatrach?

Chcę podpowiedzieć ludziom chcącym spędzić weekend w naszych Tatrach, co w tak naprawdę mogą fajnego zrobić. Myślę, że główną zaletą Tatr jest po przodu niezwykła przyroda, ale nikt nie powiedział, iż warto wyłącznie chodzić po górskich trasach. W szczególności, że niestety nie w każdym przypadku pogoda jest dobra. Poza tym, rozrywki o których zaraz napiszę są bez dwóch zdań czymś bardzo przyjemnym. A więc jeśli chciałbyś dowiedzieć się, w jaki sposób miło spędzić wolny czas, zapraszam do lektury tekstu.

Read more ›

Categories

Co sprawia, że tak mocno uwielbiamy góry?

Wypoczynek to niemalże nasz obowiązek. Zwłaszcza ten poza swoim miastem. Przecież należy wspierać finansowo polski przemysł turystyczny! Oczywiście to spora przesada, bo przecież nikt nie nakazuje nam wypoczywać, lecz absolutnie nikt kto chciałby żyć w zdrowiu oraz długo, nie powinien odmówić sobie za często odpoczynku. To chyba oczywiste?

Read more ›

Categories

Wakacje w kraju – w jakie rejony warto się wybrać

Polska jest państwem bardzo zróżnicowanym pod wieloma aspektami. O jej walorach świadczy między innymi zróżnicowanie terenu i wysokości. Jest tu również sporo atrakcyjnych miejsc wypoczynkowych ze względu na obecność jezior lub rzek o czystej wodze. Ponadto atrakcyjny jest również dostęp do morza. Z tego powodu obywatele Polski mają dużo różnych możliwości wykorzystywania wolnych chwil oraz wyjazdów wakacyjnych. Pomimo tego obecnie często obywatele wyjeżdżają na urlopy za granicę, często nie będąc w pełni świadomymi atrakcyjności własnych okolic.

Read more ›

Categories

Rodzinne wakacje w Tatrach

Tatry są najwyższymi rodzimymi górami. Na tle Karpat, których są częścią, wyróżniają się cechami typowo alpejskimi, co przejawia się piętrowym układem zbiorowisk roślinnych.Przeciętna wysokość tatrzańskich szczytów to około dwa tysiące trzysta metrów, rozciągłość pasmaw linii prostej – ok. 53 km, natomiast szerokość sięga 30 km sprawiając z nich miejsce bardzo chętnie wybierane na wypoczynek dwa tysiące czternaście.

Read more ›

Categories