Categories

Archive

Rodzinne wakacje w Tatrach

Tatry są najwyższymi rodzimymi górami. Na tle Karpat, których są częścią, charakteryzują się cechami typowo alpejskimi, co obrazuje się piętrowym układem zbiorowisk roślinnych. Średnia wysokość tatrzańskich szczytów to ok. 2300 m, rozciągłość łańcucha w linii prostej – ok. 53 km, natomiast szerokość sięga trzydziestu kilometrów sprawiając z nich miejsce z przyjemnością wybierane na wypoczynek 2014.

Read more ›

Categories

Tatry – sprawdzony patent na niezapomniane wakacje

Nie sądzisz, że Tatry są nieco przereklamowane? W takim razie uważamy tak samo – nadal ubóstwiam Tatry – polskie, choć słowackie także są fajne. I choć austriackie Alpy zapewne są nieco bardziej magiczne, i tak z wielką chęcią odwiedzam Tatry. Jednak nie preferuję wyłącznie wędrowania po górach. Uwielbiam także baseny termalne. W ostatniej dekadzie powstało u nas sporo term. Zapewne z tej przyczyny, że Unia Europejska ochoczo przydziela dotacje… To chyba dobrze.

Read more ›

Categories

Wakacje w górach to wspaniały pomysł, należy jedynie znaleźć dobre kwatery

Dobry urlop to najlepsza nagroda za zaangażowanie zawodowe. Warto właściwie rozważyć miejsce, w które się pojedzie, żeby wypocząć faktycznie porządnie i być zupełnie zadowolonym. Dzisiaj ludzie równie ochoczo wyjeżdżają w góry, jak także nad morze. Znacznym powodzeniem cieszą się Tatry.

Read more ›

Categories

Za stolicą Podhala nie usycha się z tęsknoty… dopóty się stąd nie odjedzie

Zimowa pora roku, sezon wiosenny, sezon letni, jesień – każda pora roku w stolicy Podhala i okolicach jest inna, każda jest przepiękna i każda nęci innymi urozmaiceniami. W stolicy Podhala nie brakuje wabików konstukcyjno-budowlanych z różnorodnych dziedzin życia. Hotel Nowy Targ, dobrze umiejscowiony, przyjmie gości smaczną góralską kuchnią i góralską życzliwością.

Read more ›

Categories