Categories

Archive

Rodzinne wakacje w Tatrach

Tatry są najwyższymi polskimi górami. Na tle Karpat, których są częścią, wyróżniają się cechami typowo alpejskimi, co przejawia się piętrowym układem skupisk roślinnych. Średnia wysokość tatrzańskich szczytów to ok. 2300 m, rozciągłość pasmaw linii prostej – około pięćdziesiąt trzy kilometry, natomiast szerokość sięga trzydziestu kilometrów czyniąc z nich miejsce z przyjemnością wybierane na wczasy 2014.

Read more ›

Categories

Jedziesz w góry? Zobacz Karpacz

Góry Stołowe
Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl
O wypoczynku rozmyślamy okrągły rok. Gdy dłużące się pochmurne godziny nam dokuczają, łapiemy za katalogi biur podróży i patrzymy na cudowne fotografie. Zwykle są to bajkowe widoczki z błękitnym morzem w tle. Od dawna ogromną popularnością obdarzamy wakacje za granicą , w słynnych ośrodkach. Uwielbiamy Grecję, Włochy, Egipt,oraz Tunezję, czy Turcję. Przyzwyczailiśmy się do słodkiego lenistwa na plaży i jedynie w ten sposób widzimy idealny odpoczynek.

Read more ›

Categories

Co warto odwiedzić w czasie wycieczki w Tatry? W Które miejsca trzeba koniecznie trafić ?

Każdy chociaż raz w życiu musi udać się w Tatry, gdyż to wyjątkowe miejsce. Dopiero w takim miejscu można naprawdę poczuć prawdziwy odpoczynek, a kto by nie chciał wybrać się na urlop, by tak po prostu odpocząć. Jak wiadomo czasami jest to ciężkie do zrealizowania, gdyż coś przeszkadza. W Tatrach mamy pewność, że tak nie będzie. Aby jednak jak najlepiej zaplanować taki wyjazd trzeba pamiętać o najważniejszych atrakcjach.

Read more ›

Categories

W jaki sposób spędzić sympatycznie weekend w Tatrach?

Chcę podpowiedzieć internautom pragnącym spędzić weekend w naszych Tatrach, co w tak naprawdę mogą fajnego zrobić. Uważam, że najważniejszą zaletą Tatr jest po przodu niepowtarzalna przyroda, ale nie jest powiedziane, iż warto tylko chodzić po górach. Zwłaszcza, że na nieszczęście nie zawsze pogoda dopisuje. A poza tym, rozrywki o których zaraz napiszę są bez dwóch zdań przyjemne. Zatem jeśli chciałbyś dowiedzieć się, w jaki sposób sympatycznie spędzić czas, gorąco zapraszam do wnikliwej lektury tekstu.

Read more ›

Categories

Tatry – sprawdzony patent na niezapomniane wakacje

Nie uważasz, że polskie Tatry są nieco przereklamowane? Zatem myślimy podobnie – nieustannie kocham Tatry – nasze, choć słowackie także są fajne. I choć włoskie Alpy pewnie są nieco bardziej magiczne, to tak czy siak chętnie odwiedzam Tatry. Jednak nie preferuję wyłącznie spacerów po górach. Lubię również baseny termalne. W ciągu ostatnich lat powstało w Polsce dużo basenów termalnych. Zapewne dlatego, że Unia chętnie daje dotacje… To raczej dobrze.

Read more ›

Categories