Tenis ziemny i jego popularność

Trudno zapomnieć, jak powstała małyszomania. To znane zjawisko, że na fali zwycięstw jednego człowieka znacznie zwiększa się zainteresowanie dyscypliną. I tak się w rzeczy samej zdarzyło na początku minionej dekady, gdy poprzednio zupełnie niszowa dyscyplina sportowa zaczęła interesować rzesze ludzi. Zaczęły powstawać tematyczne strony sieciowe i tak dalej. Sporo ludzi zastanawia się, czy też tak się zdarzy w wypadku takiego elitarnego sportu, jakim jest tenis.

Daniela Hantuchová, tenisistka
Autor: adidas
Źródło: adidas
Takie założenie nie jest przecież bezpodstawne. Od jakiegoś czasu na zawodach bryluje młodziutka dziewczyna z Małopolski – Agnieszka Radwańska. W momencie, kiedy zaczęła zwyciężać, przed telewizorami zasiadało coraz więcej Polaków. Niestety, statystyka widowni była sporo mniejsza, niż w trakcie wyczynów Adama Małysza. Można przypuszczać, że jest to rezultatem małej atrakcyjności tej dyscypliny sportowej. Tenis to jednak nie zawody na skoczniach, które pasjonują widzów, bo reprezentują połączenie dowodzenia niezwykłej odwagi skoczków i twardej rywalizacji.

Czy podoba Ci się opisywany artykuł? Jeśli tak, to przeczytaj jeszcze szczegóły w serwisie bramki uchylne, ponieważ one także mogą okazać się dla Ciebie bardzo ciekawe.

Liczące po kilka godzin mecze tenisowe potrafią znużyć nawet największych twardzieli.

Ale szansa na podniesienie popularności tej dyscypliny w naszym kraju jeszcze nie umarła. W ostatnich dniach najbardziej Polaków pasjonował młody Jerzy Janowicz, który znakomicie się zaprezentował na prestiżowym turnieju w stolicy Francji. To spowodowało, że wielu Polaków chciało oglądać tenis live w mediach.

Dużo komentatorów tego starego sportu twierdzi, że młody Polak posiada tak znaczący talent, że bez wątpienia doczekamy się w przyszłości wielu sukcesów. Może wreszcie polscy miłośnicy tenisa zobaczą swojego „Małysza”? (sprzęt sportowy na

Zobaczymy za rok, a już obecnie można zauważyć, że wielu młodych Polaków zapisuje się na lekcje tenisa bądź regularnie toczy tenisowe batalie z przyjaciółmi na ogólnodostępnych kortach. W cyberprzestrzeni za to funkcjonuje kilka tenisowych witryn, gdzie są dostępne interesujące informacje o tej dyscyplinie. Do wyszukiwarki trzeba wpisać np. zdanie mecze tenisa na żywo.

Comments are closed.