Transfer hydrologiczny – innowacyjna metoda nadrukowywania

Transfer wodny to technika nadruku wodnego także na fragmenty o nieregularnym kształcie. Jest ona nowatorską metodą , przynosząca możliwości dekorowania nawierzchni wzorkami podług indywidualnej potrzeby nabywcy. Metoda ta nie ma nic wspólnego z niezwykle drogą aerografią.

grafika komputerowa

Autor: Daniel Rehn
Źródło: http://www.flickr.com

Nawierzchnie upiększane metodą hydrografiki są wysokiej jakości, a ich wytrzymałość jest na poziomie wytrzymałości warstw lakierniczych na autach, przez co powierzchnie są łatwe w utrzymaniu oraz odporne na uszkodzenia. Hydrografika umożliwia naniesienie druku m.in.

W gąszczu otaczających nas tekstów ciężko jest odnaleźć naprawdę przydatne informacje. Z tego powodu jeśli ciekawi Cię taki temat, to koniecznie zobacz rekomendowane info (http://www.pkrajewski.pl/).

na plastik, metal, ceramikę bądź powierzchnie drewniane.

Dzięki tej technice można przenieść obraz na nawierzchnie płaskie jak też powierzchnie o nieregularnych kształtach. Naniesiony na powierzchnię nadruk hydrologiczny zostaje pokryty powłoką lakieru, dzięki temu warstwa jest nadzwyczaj trwała na labilne warunki atmosferyczne i zarysowanie. Hydrografika posiada bardzo szerokie zastosowanie m.in. w upiększaniu części samochodowych. Zobacz: sprawdź.

Rewelacyjnie sprawdza się też na obiektach powszedniego użytku, poczynając od smartfonów, przez tablety, aż po szafy. Każda rzecz dzięki hydrografice może zyskać zupełnie nowy wygląd. Nawet najzwyklejszy pilot do telewizora zmieni się w oryginalny, bardzo efektowny czynnik zdobiący mieszkanie, z tej przyczyny właśnie hydrografika szybko zdobywa popularność. Dla zaciekawionych szczegółami: sprawdź to.

Wykorzystanie hydrografiki ograniczone jest wyłącznie wyobraźnią, niewątpliwie jest to technologia przyszłości. Najogólniej powiedziawszy hydrografika jest to transfer deseniu na materiał. Fragment z naniesionym wzorkiem jest zamaczany w specjalnym roztworze po czym utrwalany. Następnie może zostać przykryty warstewką lakieru.

Graffiti, dekoracje ścienne

Autor: Siavash Sam Anvari
Źródło: http://www.flickr.com

Sam proces nie jest zwykłym zanurzeniem elementu w wodzie, wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Szkolenia z hydrografiki zazwyczaj zawierają: przyszykowanie fragmentu pod hydrografikę (wybór należytych typów farbek i lakierów, zasady łączenia barw farb bazowych, sposoby malowania), właściwy proces nakładania hydrografiki (właściwy dobór oraz przyszykowanie filmu, nakładanie hydrografiki), dobór osprzętu (zaznajomienie się z budową wanny do hydrografiki, pomoc w budowie własnej myjni a także wsparcie w wyborze najlepszego dostawcy filmów).

Comments are closed.