Categories

Archive

Kraków, fantastyczne miejsce na spędzenie długiego weekendu.

Kraków uchodzi za najznakomitsze z miast nad Wisłą. Jego rozliczne zabytki i bogata historia sprawiają, że miasto jest wyjątkowo atrakcyjne turystycznie. Jest najczęściej odwiedzanym polskim miastem, w ciągu roku przyjeżdża spędzić tu urlop 7 do 8 mln turystów. Liczba jest ogromna, a mnóstwo zwiedzających nie może być w błędzie. A zatem co trzeba obejrzeć?

Read more ›

Categories

Samolot – Samolot – bezpieczny sposób podróżowania

Po tragedii z dziesiątego kwietnia 2010 roku mieszkańcy Polski mogą myśleć sobie, że lot samolotem jest czymś ryzykownym. Zerkając na statystyki, jest zupełnie odwrotnie. Lot jest o wiele mniej ryzykowny niż na przykład jazda autem. Wypadki samolotowe, w których giną Polacy, zdarzają się nieczęsto, a każdego roku na autostradach giną tysiące zmotoryzowanych.

Read more ›

Categories

Organizowanie podróży – co obecnie koniecznie trzeba mieć na uwadze, by wyjazd był jak najbardziej udany?

Popularność podróży dziś szybko wzrasta. Z jakiego powodu? Najczęściej przez wzgląd na fakt, że człowiek ma do dyspozycji wiele wygodnych środków komunikacji, oferujących bezpieczny transport. Przykładem mogą być chociażby autobusy czy samoloty. Największym zainteresowaniem dalej cieszy się jednak jazda własnym samochodem, która daje pewnego rodzaju niezależność. Jak jednak zorganizować podróż, by była ona rzeczywiście udana?

Read more ›

Categories