Categories

Archive

Przyszykuj się na wycieczkę na górskie szlaki, wybierając wysokiej klasy ekwipunek. To bardzo ważne!

Wycieczki w góry i wspinaczka po malowniczych trasach radują się wśród Polaków rosnącym zainteresowaniem. Wizyta w górach gwarantuje wiele atrakcji, gdyż można upajać się świeżutkim powietrzem, podziwiać cudowne widoki, a czasami także upajać się spokojem, jeżeli natrafi się na mało uczęszczane szlaki. Do każdej wycieczki warto się jednakże właściwie przyszykować, by czuć się komfortowo, jak również być w czasie wyprawy bezpiecznym.

Read more ›

Categories

Last minute Peru, egzotyczne wyjazdy

Peru to nie jedynie kolebka jednej z najstarszych cywilizacji na świecie, ale również jedno z najpiękniejszych położeń na Ziemi. Peru zachwyca w każdym calu. Natura jest niemożliwie bogata, zamieszkują w tym miejscu delfiny, lwy morskie, jaguary, alpaki. Stolica państwa Lima, to miasto kontrastów. Z jednej strony wypatrzymy w nim stare kolonialne centrum, oraz nowoczesną dzielnicę, a z drugiej, przyciągające się kilometrami wzdłuż wybrzeży Oceanu Spokojnego slumsy. Wybierając takie egzotyczne wyprawy, warto nie ulegać pierwszemu wrażeniu i podjąć próbę poznać bliżej stolicę Peru, ponieważ z pewnością posiada ona własny niepowtarzalny czar i oferuje mnóstwo atrakcyjnych doznać.

Read more ›

Categories

Gdzie na wczasy? – ten artykuł pomoże Ci wybrać odpowiednią ofertę

Aruba to mała, jedna spośród wysp archipelagu Małych Antyli. Podróżników przyciągają tutaj przede wszystkim przepiękne piaszczyste wybrzeża, krystalicznie czysta woda jak też spokojna atmosfera sprzyjająca odpoczynkowi. Wyspa owa nierzadko określana jest mianem “One Happy Island”. Po zachodzie słońca Aruba oferuje rozmaite atrakcje: występy, dyskoteki, kawiarnie, niemniej jednak najbardziej popularne są kasyna.

Read more ›

Categories

Plecak: niezbędne wyposażenie każdego turysty , który uda się na górski szlak

Wśród górskich akcesoriów plecak jest jednym z bardziej istotnych. Wyprawy w góry to oczywiście konieczność wzięcia ze sobą nie tylko plecaka, ale w przeważającej liczbie przypadków także różnego rodzaju akcesoriów, które są potrzebne przy biwaku w górach. Jakiego rodzaju akcesoria są nam przydatne poza plecakiem? W jaki sposób kupować plecak? Read more ›

Categories