Trochę więcej o rocku

W 1983 r. czwórka młodzieńców z Kalifornii postanowiło stworzyć zespół. Ich ideą było zestawienie wschodzącego wówczas punku, narkotycznej psychodelii i wybuchowego funku. Zrażeni przemocą oraz mizoginią ówczesnej sceny punkowej postanowili pracować nad stworzeniem swojego środowiska muzycznego. Promowaliby pacyfizm oraz dobrą zabawę. Naczelną motywacją było powiększenie liczby młodych kobiet pośród widowni. Swój zespół nazwali Red Hot Chili Peppers i aktualnie stanowią jeden z w najwyższym stopniu wyróżniających się grup rockowych na świecie. Mają rzeszę amatorów na całym świecie, i wejściówki na ich koncerty nierzadko wyprzedawane są na wiele miesięcy przed zdarzeniem.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Historia zespołu nie była jednak usłana różami od zarania. Pomimo triumfu, jakim była produkcja jednego z początkowych krążków przez giganta funku – Georga Clintona. Ich pierwsze albumy nie przyciągnęły wiele uwagi publiczności. Mimo wyobraźni a także dobrego poziomu instrumentalnego przede wszystkim w partii basu zespół nie bez trudu odnajdował słuchaczy. Na dodatek członkowie składu coraz częściej sięgali po różnorodnego rodzaju narkotyki. Doprowadziło to do nieszczęśliwej śmierci gitarzysty zespołu, jednego z jego założycieli. Młody chłopak został odnaleziony martwy wraz z przyrządami potrzebnymi do brania heroiny. Nie spowodowało to jednakże rozpadu zespołu – przeciwnie, umocniło więzi a także nadało wagi motywacji do tworzenia muzyki. Niedługo potem skład miał zostać ikoną na miarę the Beatles . Hity, jakie nagrali w latach dziewięćdziesiątych do dzisiaj nie opuszczają list ulubionych piosenek wielu młodych ludzi.

Chcemy Cię namówić do oglądnięcia naszego nowego artykułu. Po prostu kliknij w źródło i oglądaj bez problemu to, co stworzyliśmy.

Funkujące partie gitary basowej, rap wokalisty, polirytmiczne rytmy wygrywane na perkusji i gorące solówki na gitarze elektrycznej to znak rozpoznawczy chłopców z Los Angeles.

Guns n Roses

Źródło: http://www.flickr.com/

Współcześnie w dobie Sieci internetowej i łatwego dostępu do utworów czas przestaje być barierą. Każdy ma możliwość słuchać piosenek z dowolnego czasu w dziejach za drobne pieniądze, a nieraz nawet za darmo. Red Hot Chili Peppers nie stanowią tutaj wyjątku. Pomimo, że chłopcy w większości posiadają obecnie po 50 lat wciąż umieją rozgrzać publiczność do czerwoności. Mimo wieku nie stracili młodocianej energii i inwencji. Cały czas korzystając ze swej magicznej formuły funk rocka mogą zadziwiać swych słuchaczy. Znamionuje ich z jednej strony luz i efektowność, z drugiej strony każdy z członków składu gra na dużym poziomie i aktualnie stanowi autorytet dla świeżych adeptów muzyki. RHCP zdaje się być jedną z niewielu tak bardzo popularnych kapel rockowych pokazujących tak zaawansowany poziom instrumentalny. Dlatego niech ten, kto nadal nie zna tej niezwykłej czwórki niech złapie za słuchawki i da sobie odlecieć przy rytmicznym basie i zwariowanych tekstach Papryczek Czili.

Comments are closed.