Tureckie wakacje egzotyczne

Gdy kogoś interesują słoneczne wakacje to Turcja jest odpowiednim miejscem. Jest tam pod dostatkiem gorących plaż i urzekających krajobrazów. Mimo wszystko przed rezerwacją wycieczki należy przemyśleć kilka kwestii. Jakie miasto wybrać? Chcemy pływać w basenie, czy wolimy kąpiel w morzu. Cenna może okazać się sugestia ludzi, którzy wrócili z wycieczki.

Rodzina na wakacjach
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Istnieje wiele for internetowych poświęconych Turcji.

Jeżeli chcesz poznać więcej danych na ten temat – odsyłam do serwisu (https://www.eccoholiday.com/dojazd-wlasny/bulgaria/zlote-piaski/), gdyż w tamtym miejscu są cenne fakty omawiające przedstawiany wątek.

A jeśli miejsce jest już pewne przyjdzie czas na przygotowania.

Warto wiedziećGdy rozpoczynamy już wczasy w Turcji z biurem Eccoholiday kraina ta powinna stać przed nami otworem. Przydatną informacją jest to, że ze znajomością podstaw języka angielskiego, nie powinniśmy mieć tam problemów z porozumiewaniem się. Zaskoczeniem może być fakt, że usłyszeć można tam także zwroty w języku polskim, ponieważ jest tam wiele rodaków. Po Turcji, ze względu na cenę, najlepiej podróżuje się koleją. Wartym sprawdzenia jest także to, czy kurorty nie proponują transportu dla swoich gości. Niekiedy jest to w ofercie, ze względu na bardzo oddalone hotele. Ubezpieczenie się to dobry sposób, aby dbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie podróży. Głównie istotne są koszty leczenia mimo tego, że jedynym najczęściej pojawiającym się problemem są kłopoty żołądkowe. Aby się od tego ustrzec powinno się spożywać wodę wyłączne z plastikowych butelek.

turkey, holiday i turkey
Autor: canonim
Źródło: http://www.flickr.com

ZabezpieczenieJeżeli chodzi o wczasy i hotele Turcja (coraltravel.pl/Turcja/Alanya/hotel/QUATTRO-BEACH-SPA—RESORT/10022/40-2324-24FF.html) jest stosunkowo bezpieczna. Jednak, jak wszędzie, turysta może być zagrożony. Dlatego należy zastosować normalne środki ostrożności. Więcej porad znajduje się na stronie tego biura turystycznego (zobacz). Pilnowanie rzeczy osobistych i wartościowych, brak spacerów po całkowicie pobocznych, nieznanych częściach miasta. Kobiety są tam mniej zagrożone ze względu na bardzo przestrzegane poglądy religijne. Lecz z powodu segregacji płciowej samotna kobieta może być zaczepiana na ulicy. Istotną informacją jest także to, by wymieniać pieniądze już w Turcji. Na miejscu są bowiem najkorzystniejsze kursy walut.

Comments are closed.