Turystyka i rekreacja – czy opłaca się studiować?

Każdy maturzysta, który chce rozpocząć studia magisterskie, staje przed istotnym wyborem – jaki profil kształcenia wybrać? To zwłaszcza ważna decyzja, ponieważ ma ona wpływ nie tylko na kolejne 5 lat życia młodej osoby ale także na jego późniejszą pracę zawodową i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie upraszcza niepewna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w ostatnich latach zmienia się dynamicznie, razem ze zmianami światowej i ogólnokrajowej koniunktury.

Jaki kierunek, w takim razie, opłaca się rozpocząć? Z pewnością taki, który da możliwość uzyskać wszechstronne wykształcenie, powodując, że absolwent będzie mógł znaleźć zatrudnienie w różnych sektorach gospodarki. Ciekawszym z wspomnianych kierunków jest hotelarstwo studia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej informacji na opisywany temat, kliknij tu, to faktycznie świetne opracowanie tego zagadnienia.

To zdecydowanie dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której student zdobywa wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych i przyrodniczychoraz rolniczych . Wspomniany kierunek jest dostępny zarówno na uczelniach państwowych, jak również w szkołach prywatnych, a naukę można realizować w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Spora część uczelni daje swoim absolwentom możliwość odbycia różnorodnych szkoleń, dodatkowo podnoszących ich zdolności i wartość na rynku pracy.

Nauka angielskiego

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki kompletnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji dostają możliwość znaleźć pracę w takich firmach jak biura podróży, hotele i ośrodki rehabilitacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji centralnej i lokalnej. Faktem jest, że turystyka studia to ścieżka nie dla wszystkich.

Zainteresował Cię ten artykuł? Więc czytaj to angielski korepetycje warszawa, na co masz chęć na następnej stronie, którą z pasją dla Ciebie przygotowaliśmy.

Osoba pragnąca podjąć naukę o tym profilu, musi wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Powinna także charakteryzować się kreatywnym myśleniem oraz świetną organizacją czasu. W tym przypadku, bardzo ważnymi zdolnościami są zdolność do szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność , a także predyspozycje do nauki języków obcych.

jeśli zamierzasz powiązać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany podjęciem studiów o profilu turystyka i rekreacja, nie zwlekaj, rekrutacja na studia 2014 wciąż trwa ! Wystarczy, że złożysz wymagane dokumenty w sekretariacie interesującej Cię szkoły, a już za miesiąc być może rozpoczniesz ciekawą przygodę z tym niebanalnym kierunkiem.

Comments are closed.