Turystyka i rekreacja – czy warto studiować?

Każdy maturzysta, który planuje rozpocząć studia magisterskie, musi zmierzyć się z istotnym wyborem – który kierunek nauki wybrać? To szczególnie ważna decyzja, dlatego, że ma ona wpływ nie tylko na następne 5 lat życia młodej osoby ale również na jego późniejszą karierę zawodową i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie ułatwia niepewna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w ostatnich sezonach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami światowej i krajowej koniunktury.

Który kierunek, w takim razie, opłaca się studiować? Z pewnością taki, który pozwoli uzyskać wszechstronne wykształcenie, powodując, że student będzie mógł znaleźć pracę w różnych gałęziach gospodarki. Jednym z wspomnianych kierunków jest turystyka – http://www.eccotravel.eu/kanada/ – i rekreacja . To zdecydowanie dziedzina wszechstronna, w ramach której student zdobywa wiedzę z dziedziny nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznychoraz rolniczych. Wspomniany kierunek jest oferowany zarówno na uczelniach państwowych, jak również na uczelniach prywatnych, a studia można odbywać w trybach dziennym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich.
Spora część szkół wyższych oferuje swoim absolwentom możliwość odbycia różnorodnych szkoleń, dodatkowo podnoszących ich umiejętności i wartość na rynku pracy.

Studenci

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Dzięki kompletnemu wykształceniu, osoby po studiach z zakresu turystki i rekreacji mają możliwość znaleźć pracę w takich przedsiębiorstwach jak biura podróży, ośrodki wypoczynkowe i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji rządowej i lokalnej.
Niestety turystyka studia to profil nie dla wszystkich. Osoba pragnącturystyka (sprawdź także atrakcje w Białowieży)? naukę o tym profilu, musi wykazywać liczne zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróży. Musi także charakteryzować się kreatywnością oraz dobrą organizacją pracy. W przypadku tego kierunku, bardzo ważnymi zdolnościami są zdolność do szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność oraz predyspozycje lingwistyczne.

jeśli zamierzasz związać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany podjęciem nauki na kierunku turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 w dalszym ciągu trwa! Musisz jedynie złożyć określone dokumenty w sekretariacie danej uczelni, a już od października być może rozpoczniesz ciekawą przygodę z tym niebanalnym kierunkiem.

Comments are closed.