Tzw. „planszówki” obecnie przeżywają w świecie swój prawdziwy rozkwit

Gry planszowe w całym świecie zyskują coraz to większe grono zwolenników w każdym przedziale wiekowym. Mimo obaw gry dostępne na tabletach i smartfonach nie wyparły tych bardziej tradycyjnych.

Liturgia

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com
Zabawa w gry planszowe ma wiele bezcennych atutów. Granie nie jedynie zabawa, chociaż to bez wątpienia podstawowa ich rola, ale także nauka i cenny czas przeżyty w najbliższym gronie. Mnóstwo reguł istniejących w świecie planszówek, można wprost przenieść na współzawodnictwo w zawodach wyczynowych.

Przykładem znakomitej gry strategiczno – taktycznej może być neuroshima hex (źródło artykułu), bazuje on na przewodzeniu wybranej armii do zwycięstwa przez osłonę naszego sztabu i zburzenie sztabu rywala. W zawartość gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej ze stron.
Kolejną prostą w założeniu i jednocześnie genialną grą okazuje się być Story Cubes. Gra da użytkownikom mnóstwo śmiechu, stanowiąc przy okazji świetny trening (Polecamy trening personalny gdańsk przerwa studio) pomysłowości i polotu. Story Cubes (czytaj więcej) to dziewięć pięknie zaprojektowanych, sześcianów, z których każda posiada na ściankach odmienny zestaw obrazków.
Każdy gracz rozpoczyna rozgrywkę z 1 kartą w swoje palecie i 7. kartami w ręku. Zewnętrzna karta na środku stołu tworzy tło, które określa reguła, według jakiej sprawdzamy czempiona. W swoim ruchu każdy z grających posuwa kartę do palety, do tła, lub po jednej tu i tu.

Zamierzeniem znakomitej gry w karty o nazwie red7 (kliknij to), jest zaaranżowanie sytuacji, w której trzeba wygrać, bo inaczej się odpada. Błyskawiczna rozgrywka zachęca do zagrania kilka razy, a dodatkowe możliwości powodują, że gra nigdy nie jest nudna.

Comments are closed.