Urlop luksu w raju – pomyśl, jak mógłbyś wypoczywać

Obecnie na wakacyjne wycieczki stać praktycznie większość z nas. Zależnie od tego jaki posiadamy budżet możemy zdecydować się mniej lub bardziej luksusowe wycieczki. Rzecz jasna, prawdziwy luksus niemało kosztuje i na taki stać tylko nielicznych. Warto jednakże, przynajmniej raz w życiu pozwolić sobie na tego rodzaju wakacje nie tyle, by poczuć się niczym prawdziwy krezus, ile by zasmakować prawdziwie niebiańskich uciech, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Mauritius

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

Luksusowe wakacje są luksusowe w szczególności dlatego, że zapewniają nam przeżycia i wrażenia, których nie dostaniemy na co dzień. Zapewniają uciechę i pobudzają w zasadzie wszystkie zmysły: cudowne, wręcz niebiańskie okolice, cudowne, niezapomniane zapachy, spokój, relaks – to jedynie namiastka atrakcji jakie czekają na nas w rajskich wyspach. Tutaj życie zaczyna płynąć inny rytmem, wszytko wydaje się inne, lepsze – woda bardziej lazurowa, kryształowa, powietrze bardziej świeże, słońce bardziej gorące, a roślinność piękniejsza. Przykładem takiej wyspy jest chociażby Wyspa Mauritius leżąca w południowo- zachodniej części Oceanu Indyjskiego.

Mauritius

Autor: Sunny Ripert
Źródło: http://www.flickr.com

Ilu z nas o niej słyszało? Niewielu, jako, że tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na tak wspaniałe wakacje. Woda jest turkusowa, plaże gorące i rozległe. W głębi wyspy natomiast panuje wręcz rajski klimat – upalnie, słonecznie, tropikalna, rzadko występującą roślinność, w tle zaś słychać afrykańskie rytmy, które przeplatają się z azjatycką tradycja, indyjskimi kolorami i … europejską ekskluzywnością. W hotelach bowiem oferowany jest najwyższy z możliwych standardów. Tutaj każdy klient traktowany jest iście po królewsku. Może popływać na jachcie, pograć w golfa, czy zanurkować w podwodnym, rajskim świecie.

Luksus oczywiście kosztuje – wycieczki w tego rodzaju egzotyczne miejsca to średnio koszt około 10 tys złotych. Nie będą to jednak pieniądze wyrzucone w błoto.

Czy zaintrygowałyby Cię inne informacje na wybrany temat? Zapraszamy do przeczytania następnego artykułu. Tam zapoznasz się z przeróżnymi wiadomościami.

Tak spędzone wakacje, bądź też podróż ślubna i tym podobne zagwarantują niezapomniane chwile na długi czas. Nie za często mamy możliwość poczuć się niczym w raju, dlatego właśnie przy pierwszej nadarzającej się okazji kupmy bilet i wybierzmy się w egzotyczną podróż, a na pewno na zawsze pozostanie ona w naszej pamięci.

Comments are closed.