Urlop w Bangkoku

Tajlandia to wymarzony kierunek dla miłośników egzotycznych wyjazdów. Jest idealnym punktem dla zwolenników najpiękniejszych na świecie plaż, przyciąga grono turystów o najróżniejszych upodobaniach i na pewną będą niezapomniane dla każdego. Wakacje Bangkok to najlepszy kierunek na pierwszy wyjazd w dalekie krainy.

wczasy Bangkok

Autor: Quang Pierre
Źródło: http://www.flickr.com
W Tajlandii znajdziemy miasta tętniące życiem, bujne dżungle, nadmorskie plaże skąpane w słońcu, urzekające weekendowe pływające jarmarki, pola ryżowe, plantacje orchidei i w końcu olbrzymie parki narodowe. W Tajlandii spotkać można górskie plemiona, które kultywują tysiącletnie obrządki. Ów kraj pociąga amatorów słońca, plaż i hoteli pasujących do różnego upodobania i każdej kieszeni.

Tajlandia kipi energią i pewnością siebie, zawsze uśmiechniętych obywateli. Są sympatyczni, zadowoleni z życia i dumni ze swojej ojczyzny. W stosunku do cudzoziemców są mili i życzliwi. Ci którzy wybrali się na wczasy (Bangkok), miło rozpamiętują nie tylko cudowne widoki i fascynującą kolorystykę kraju, ale właśnie serdeczny stosunek i ciepło jego obywateli. Większa część obywateli to buddyści. W każdym mieście znajduje się dużo kościołów, kapliczek i posągów Buddy, a mnichów jest możliwość spotykać w każdym miejscu.

Wakacje bangkok to wspaniałe wybrzeża, a sporty wodne cieszą się dużą sławą. Bangkok słynie z nocnych klubów znajdujących się głównie w wielkich hotelach. Przygrywają w nich zespoły, odbywają się potańcówki i rozmaite inne pokazy. Znane są również bary go-go z mnóstwem pracujących w nich tancerzy.Dobre jedzenie (pizza lubin) jest w Tajlandii tak nagminne jak plaże. Nieraz jest też bardzo ostre, ale jest także cała gama łagodniejszych potraw. Każdy rejon posiada swoją specjalność, lecz są dania popularne na terenie całego kraju. Najbardziej popularną przekąską są sajgonki, albo kawałeczki kurczaka otulone w liść i smażone w oleju sezamowym, sosie sojowym i ziołach. Spędzając wczasy (Bangkok), wskazane jest skosztować też pozostałych pokarmów tej wspaniałej kuchni. Bangkok jest dosyć bezpiecznym miastem i ludzie napływające tu na wakacje nie muszą obawiać się go więcej niż innej metropolii.

Comments are closed.