Uroki Małopolski – dobre pensjonaty

Kiedy trzeba by było pokazać najlepszy dla turystów w wakacje zakątek Polski, na pewno wysoką lokatę miałaby Małopolska. W zasadzie trudno opisać wszystkie atrakcje turystyczne, jakie można ujrzeć w tym urokliwym zakątku państwa, więc w tym artykule opiszemy 2 najciekawsze punkty. Najpierw Kraków, jedno z najpiękniejszych i najbardziej przyciągających miast w Polsce.

Kraków

Kraków to niesamowite miasto, to widzi każdy, kto choć raz tam przybędzie. Serce Małopolski ma niepowtarzalną atmosferę, która czaruje każdego dnia. W Krakowie można zwiedzić rzeszę zabytków.

Zaintrygowały Cię notki podane w naszym artykule? Jeżeli tak, to czytaj także (https://prehrent.pl/oferta/wynajem-busow/) podobne informacje, tyczące się tego tematu. Zachęcamy Cię do przeczytania do następnej strony.

Najsłynniejszym zabytkiem jest oczywiście Wawel, wielka siedziba władców Polski. Jest to zestaw budowli, które warto dokładnie zwiedzić, gdyż są to niesamowicie ważne miejsca dla kraju. Koniecznym punkt jest obejrzenie katedry wawelskiej, w której trzewiach pochowani są najbardziej znamienici Polacy. W kryptach leżą m.in. Juliusz Słowacki oraz marszałek Józef Piłsudski. Po wychynięciu z wilgotnych lochów katedry powinno się wejść na piękną wieżę, z której czaruje przepiękna panorama Starego Miasta. W wieży znajduje się sławetny dzwon Zygmunt, który uruchamiany jest jedynie przy najważniejszych okazjach.

Dochodzisz do wniosku, że warto byłoby pogłębić swoją wiedzę na wyjaśniany tutaj temat? Wejdź zatem na ten odnośnik oraz przeczytaj więcej w treści (https://horyzont.net.pl/).

Kolejnym miejscem do zobaczenia w Krakowie jest wspaniała dzielnica żydowska – Kazimierz. Zgłodniali długimi spacerami goście powinni zajrzeć do żydowskich restauracji, a zdrożeni odnajdą tu eleganckie apartamenty w Krakowie.

zakopane

Źródło: www.morguefile.com

Drugą miejscówką w województwie, którą warto zaprezentować, jest Zakopane. To idealny wybór na dni wolnę zimową porą, bo działa tam wtedy mnóstwo świetnych zjazdów narciarskich. Fani sportów zimowych powinni wspiąć się na gigantyczną Wielką Krokiew. Zakopane to dobra baza wycieczkowa dla tych przyjezdnych, którzy lubią długie wędrówki po górskich szczytach. Warto zdecydować się na mało uczęszczane drogi górskie, gdyż popularne trasy są zazwyczaj niemożebnie wypełnione przyjezdnymi, co może zepsuć wszelką przyjemność z wycieczki.

Comments are closed.