Urządzanie pustego miejsca w każdym domu

W dużej liczbie domów w Polsce widuje się niezagospodarowane ściany – puste miejsce jest szczególnie nieestetyczne, gdy ma się do czynienia ze starym budownictwem, gdzie lokale miały bardzo wysokie sufity. Jest wiele metod na urządzenie pustych ścian – ostatnio popularność zyskały wszelkich rozmiarów fototapety czy malowidła, obrazy również są dobrym pomysłem. Bardziej praktycznym rozwiązaniem może się okazać zawieszenie regałów na książki, lub też dodatkowego oświetlenia – na przykład w formie plafonów. Wykorzystanie takiego źródła światła pozwala na optyczne ukrycie niezagospodarowanej przestrzeni na ścianach.

Klasyczne sposoby

obraz na ścianę

Autor: ErgSap
Źródło: http://www.flickr.com

W większej części lokali do ukrycia pustej przestrzeni na ścianach najlepszy będzie jednak klasyczny obraz w ramie. Zazwyczaj na polskich ścianach widuje się martwą naturę, albo impresjonistyczne krajobrazy. W ostatnim czasie jednak, coraz bardziej popularne w wielu nowoczesnych wnętrzach stają się obrazy art deco. Jest to styl sztuki nowoczesnej, który kojarzy się z latami dwudziestymi ubiegłego stulecia. Wizualnie dzieła w tym stylu wyróżnia zaznaczenie geometrii elementów oraz kontrastujące ze sobą barwy. Dzieła tego rodzaju doskonale komponują się z meblami z ciemnego drewna, bądź oklejonymi czarnym fornirem. Dobrze wyglądają też w prostych ramach wykonanych też z ciemnego drewna (heban, dąb itp.).

Kupowane czy na zamówienie?

sitodruk

Źródło: flickr.com

Obrazy można obecnie dostać w wielu sklepach, także budowlanych, gdzie wykonuje się je metodą druku na specjalnym płótnie. Dzieło powstałe taką techniką wygląda bardzo podobnie do oryginalnego malowidła, w ten sposób nie da się jedynie odtworzyć śladów po pociągnięciach pędzla. O ile w wypadku dzieł impresjonistycznych jest to istotna cecha, o tyle dla art deco nie jest to wada. Obrazy drukowane są o wiele mniej kosztowne od malowanych, amatorzy sztuki jednak cenią sobie posiadanie malowidła stworzonego ręką malarza. Jeśli chodzi o styl art deco, to jednym z najbardziej znanych artystów tego nurtu jest Andrzej Romański, malarz z Polski znany wśród artystów od lat siedemdziesiątych.

Miej na uwadze to, że istotna propozycja (https://sklep-wina.pl/pol_m_Oferta_Kraj-pochodzenia_Francja-181.html) powinna być przedstawiona w poważny sposób. Przeglądnij kilka innych postów i kup ten artykuł, który Ci przypadł do gustu.

Jego prace można oglądać w galeriach sztuki, możliwe jest także zamówienie obrazu według indywidualnych preferencji. Artysta sprzedaje własne dzieła także za pośrednictwem stron internetowych (poczytaj).

Comments are closed.